7 грудня – свято Великомучениці Катерини: значення імені, народні прикмети

Катерина була дочкою грецького царя Ксантоса. Олександрія (Александрія), де мешкала родина царя, вважалася тоді справжнім центром наук та мистецтв. Здібна та допитлива дівчина вивчала філософію, діалектику, ораторське мистецтво, риторику, була обізнана з творами видатних на той час лікарів, знала чимало мов. Мати Катерини була таємною християнкою, і через неї дівчина познайомилася з християнським ученням, яке справило на неї надзвичайне враження. За матеріалами Ближче до Бога

В Україні ставлення до Катерини, як і до інших святих великомучениць, було особливим: довірливим і житейським. Отже, невипадково свято Катерини називали святом дівочої долі. Наші пращури свято вірили, що при народженні людини Бог неодмінно посилає їй і долю — добру чи лuху. Найчастіше до своєї долі зверталися дівчата, щоб вона порадила й ощедрила їх щасливим подружнім життям, та жінки, в котрих не зладнався родинний затишок. Дівчата вoрoжать, закликаючи свою долю, а парубки напередодні цього дня повинні постувати — тоді доля пошле їм гарну дружину.

У Франції свята Катерина вважається патронесою старих дівчат. Цього дня вранці всі неодружені паризькі дівчата, старші 25 років, одягають капелюшки, прикрашені жовтими й зеленими стрічками. Веселі Катерини, як звуть цих дівчат, гуляють по вулицях, співають, розважаються, а в одній із церков відправляється служба Божа, і архієпископ паризький благословляє старих дівчат. Удень веселі процесії несуть квіти до статуї св. Катерини, а ввечері дівчата розважаються на вулицях. У цей день їм багато дозволяється: за старою традицією чоловіки можуть цілувати на вулиці дівчат у жовто-зелених капелюшках, але ніхто не дивується

Читайте також: Мoгутня молитва святій Катерині про заміжжя

Що означає ім’я Катерина: — чиста, непорочна (грец.).

Короткe значення імені Катерина: Катя, Катюша, Катюня, Катена, Катяша, Катеринка.

Прикмети: Вечір під Катерину — час вoрoжби. Дівчата перед сном кладуть під подушку шматок хліба і загадують, який буде суджений.

Характер: Катерина внутрішньо стурбована, і в усьому намагається перевершити інших, від рідкісної запасливості і домовитості до екстравагантності в одязі та поведінці В дружбі і любові вона шукає насамперед надійності, можливості набути впевненості у собі й душевну рівновагу.

Маленька дівчинка Катя приваблює своїм відкритим поглядом і розважливістю. Обожнює різні рухливі ігри, добре грає з дітьми в дитячому саду швидко усіх запам’ятовує по іменах. Катя дуже любить книжки, легко запам’ятовує вірші

Насправді Катерина — людина з високим інтелектом, живе цікавим і насиченим життям. Вона прагне розраховувати тільки на власні сили, марно нехтуючи допомогою оточуючих.

В колективі Катерина намагається бути урівноваженою і стриманою. Але вже якщо вона когось не злюбить, що буває рідко, стримувати і приховувати свої почуття вона не буде.

В коханні та шлюбі Катерина шукає надійність, можливість знайти упевненість в собі. Вона не поспішає вийти заміж, хоча вибір у неї досить багатий. Частіше вона не помиляється, обирає близьку собі по духу людину.

Привітання

Ти вір в життя і будь собою. Хай час летить собі, а ти, Як сонце ранньою весною, Цвіти проміння золотим. І хай в очах твоїх відкритих Нестримна молодість буя, І хай несе тебе по світу Життя бурхлива течія. І завжди ангел-хоронитель Тебе боронить від біди, Ти просто вмій життю радіти й по ньому з усмішкою йди !

Народні прикмети:

Катерина по воді, то Різдво по льоді.

Як на Катерини холодно, то буде голoдно.