fbpx

– А я люблю її. Я дивлюся на тебе, а бачу її. Через тиждень на тому ж самому вокзалі вона зустріла вже зовсім чужу людину

Вона проводжала його на вокзалі. Він міцно обіймав за плечі. Вона шепнула на вухо: «Я дуже тебе люблю!» «Я більше» – почула у відповідь. А через тиждень на тому ж самому вокзалі вона зустріла вже зовсім чужу людину, відстороненого і незнайомого. Він відводив очі, мовчав і тільки вдома спокійно сказав: «Я покохав іншу дівчину.»

Вона подумала, це жарт, безглуздий, вирішила підіграти, запитала: «І хто вона така? Звідки взялася? Чим займається?”. Він трохи помовчав, потім тихо вимовив: «Просто дівчина, сусідка батьків, у неї є син.» Вона перепитала: «Чий син? Твій? »« Ні. Він ще маленький, я хочу його усиновити ».

У неї перехопило подих, закрутилася голова, сіла на диван, ледь чутно прошепотіла: «А як же я?» Відповіддю була тиша. Вона не могла витримати такого напруження. Рвонулася до нього, обняла, закричала: «Я люблю тебе!», Подумала – плювати на гордість. Він же намагався відвернутися і твердив, як заворожений: «А я люблю її. Я дивлюся на тебе, а бачу її ».

Потім, коли потік сліз і докорів вичерпався, вони сіли на кухні і поговорили спокійно, без істерики. Він запропонував їй з’їхати зі знімної квартири – через два тижні повинна була приїхати його нова любов, і їй, «колишній», більше не було місця ні в житті, ні в будинку чоловіка.
Їй не давали спокою питання: «Чому? За що? »Його відповіді вражали жорстокістю:« Ти ж знаєш, як я хотів дітей, а ти не хотіла, не намагалася, не доклала зусиль. Для тебе важливу роль відігравали твої подруги, твоя зовнішність, робота, амбіції. Може бути, мій вибір простіше, але це мій вибір, я завжди хотів жити з простою дівчиною, яка б нaроджувала дітей і не вимагала б багато чого ні від себе, ні від мене ».

Читайте також: Я не зобов’язаний терпіти “таргани” в твоїй голові. Дивна причина для розлучення

Вона більше не могла стримувати емоції: «Як же ти можеш так? Хіба ти забув про викuдні, про те, що не міг покласти мене на збереження – не міг знайти гроші! Не залишив мені вибору! Ми одружені сім років. Мені тридцять! Ти був для мене не просто чоловіком, ти був моєю дитиною, моєю метою, моїм життям. Я працювала і вчилася, я допомагала тобі отримати диплом, я витягала тебе з колотнеч, а зараз ти просто без краплі сумніву говориш мені – я люблю іншу! Я тебе ненавиджу!”

Вона швидко одяглася, викликала таксі. Цю першу ніч після «життя» вона провела у подруги. Випuла, пoкурила, поплакала, не допомогло!Подруга втішала: «Ти така красуня, знайдеш іншого! Я впевнена, ти не будеш довго переживати! »Подруга помилилася. На роботі вона взяла відпустку за свій рахунок – треба було за два тижні знайти нове житло. Вона плакала, три рази в день – вранці, вдень, ввечері. Її світ звалився і розлетівся на дрібні шматочки. Щоранку вона прокидалася з надією, що їй просто наснився кошмар. Вона так звикла бути заміжньою, засинати і прокидатися не одна, готувати обід, годувати, прати, прибирати для нього. Вона перебувала в вакуумі – нікого не чула і не бачила.
Звідкись здалеку проривався голос мами: «Тримайся дочка, ми допоможемо» «Ні мама, мені вже ніхто не допоможе» думала вона. Вона відчувала себе безплідною, і це було жахливо!

Вона схудла і, як не дивно, покращала – жорстокий закон природи. Тиждень не виходила з дому, але тут несподівано подруга запросила до нічного клубу, в однієї спільної знайомої, було день народження, і вона погодилася. Вперше за сім днів вимила голову, нафарбувалася, одяглася. Робила все машинально, як робот.

У клубі поводилася тихо, не вступала в розмову, друзі не докучали розпитуваннями, пuла гoрілку, курuла (дивно ніколи до цього не пила горілку і не курила) – була надія, раптом допоможе, адже саме так героїні книг і кіно справляються з проблемами. Вона сп’яніла, аж голова йде обертом, якийсь чоловік запросив її потанцювати. Погодилася. Пам’ятає, цілувалися. Пам’ятає чужі губи, руки, пам’ятає запрошення провести ніч, пам’ятає, що погодилася. Але вірна і добра подруга буквально вирвала її з рук незнайомця, насилу запхнула в таксі і відвезла додому. Вранці було похмілля, сльози, вдячність за те, що не сталося.

Вона приступила до пошуків квартири, змушувала себе вмиватися, фарбуватися, одягатися, їсти, дихати, жити. «Вдих-видих» – і немає нічого важливішого за цей  простий ритуал. Знайшла квартиру, вийшла на роботу. Пояснювалася з колегами, друзями. Їй було соромно в тридцять років залишитися розведеною покинутою жінкою, вона звинувачувала себе, що не змогла зберегти сім’ю. Інтернет став її порятунком. Щовечора вона поспішала включити комп’ютер і опинитися в віртуальному світі, де немає проблем, де тебе ніхто не знає, і ти можеш бути будь-який, який захочеться. Вона знайомилася з чоловіками, ходила на побачення. Це була її таблетка від самотності.

Спочатку їй шалено хотілося створити нову сім’ю, на зло всім, а, особливо, колишньому. Вона знала, що він одружився, що скоро у них з’явиться спільна дитина. Вона перебирала в пам’яті той останній дзвінок. Його голос тремтів, здавалося, він плаче: «Я тебе люблю! Як би я хотів опинитися з тобою на безлюдному острові! Знаєш, вона зовсім на тебе не схожа. Їй нічого не цікаво, мені з нею нудно. Я був не правий, але змінити нічого не можу! »

Джерело

You cannot copy content of this page