Бруно Ферреро: Найпрекрaсніша Коляда

У маленькому містечку Обендорфі в Австрії моло­дий священик, отець Мор, саме давав останні вказівки дітям, перевдягнутим пастухами. Ці настанови стосу­валися того, як мають співати різдвяної ночі.

Серед тиші розходилося відлуння веселого гамору й сміху.

Читайте також: Нaдзвичaйнo мудра притча про проблеми, яку корисно час від часу перечитувати

– Тихо! Починаємо!

Та коли отець Мор опустив руки на клавіші, зсере­дини органа пролунали дивні звуки, що більше нага­дували шум, а не музику, потім ще й ще.

Дивно, – подумав молодий священик. Відчинив дверцята в задній частині органа, й звідти вистрибну­ло майже двадцять мишей, за якими гнався кіт.

Бідолашний отець Мор глянув на міх, що був зовсім погризений, і використовувати його було неможливо.

– Ну що ж, – подумав. – Обійдемося без органа.

Та маленькі співаки, побачивши мишей і кота, роз­почали полювання. І тепер у храмі нікого не було.

Отець Мор почувався дуже пригніченим. Коли став навколішки перед головним вівтарем, згадав про Франца Ґрубера, вчителя початкової школи, який, окрім того, що був досить добрим органістом, також умів непогано грати на гітарі

Коли отець Мор увійшов до його дому, Ґрубер при слабкому світлі лампи перевіряв зошити своїх учнів.

– Треба придумати щось нове для опівнічної Служби Божої, якусь просту пісню, а ти акомпануватимеш співакам на гітарі. Ось слова, які я написав, мусиш придумати до них музику. Але поспішай, про­шу тебе!

Коли отець Мор вийшов, Ґрубер узяв до рук гіта­ру й, ознайомившись із текстом, який залишив отець, почав награвати простеньку мелодію.

У тиші ночі лише сніжинки вслухалися у прекрас­ну мелодію, яка лунала в морозному повітрі.

Опівночі 24 грудня 1818 року парафіяльний храм був ущерть заповнений вірними. Головний вівтар по­топав у світлі запалених свічок. Отець Мор відправляв Святу Літургію. Коли прочитав Євангеліє від св. Луки про народження Спасителя, підійшов із учителем Грубером до шопки й голосом, який тремтів від хви­лювання, заспівав “Stille Nacht”

Останні слова пісні затихли в навах. За мить все село повторювало їх перед Ісусом, так само, як ангели з Євангелія від св. Луки.

Відтоді люди не переставали співати цієї коляди, не лише в околицях Обендорфа, а й у всьому світі. “Свята ніч” стала однією з найпрекрасніших різдвя­них пісень.

А що сталося з о. Мором і Францом Грубером? Жоден із них так і не усвідомив, що подарував світові, не взявши взамін нічого.

Світ без музики був би світом без душі. Коляди -невіддільний елемент Різдвяних свят. Оповідання про створення коляди “ Stille Nacht ” свідчить, що коли спів народжується в благородному серці, то здатен пере­давати добро й радість.

Бруно Ферреро”Із веселкою в кишені”

Джерело.