fbpx

Чому 8 квітня на Архангела Гавриїла потрібно прислухатися до грому, а люди, народжені у цей день – особливі

Восьмого квітня відзначається Собор архангела Гавриїла, або Благовісника, пише Depo.Закарпаття.

Архангел Гавриїл вважався особливо наближеним до Бога. Народ дав йому ім’я Благовісник, саме він приніс Діві Марії благу звістку про народження Ісуса.

Читайте також: Особливо сильнa молитва на Великдень про зцілення “Від трьох смертей”, яку потрібно читати до того, як будуть дзвонити дзвони в церквах

Здавна у слов’ян міцно закріпилася думка, що все те, що народилося в цей день, буде потворним. Казали: “Що народилося в день Гавриїла – жахливо і некрасиво”. Тому 8 квітня старалися навіть не прясти, інакше виходили некрасиві речі, які ніхто не хотів носити і купувати. Вважали навіть що людина, котра народилася в цей день, буде володіти фізичною вадою. До речі, аналогічне повір’я існувало на Різдво. Над такими людьми часто насміхалися і говорили, що з них нічого путнього не вийде.

У народі вірили, що архангел Гавриїл – володар блискавки. Тому святкували Благовісника – “щоб Гаврило хати не спалив”. За стародавнім віруванням, у цей день грім і блискавка прокидаються від зимового сну, а тому після Благовісника кожен день можна чекати на грім. Навесні, коли вперше загримить, діти підпирають плота – “щоб спина не боліла”.

8 квітня починали висаджувати помідори, кабачки, гарбуз, квасолю, диню, кавуни. Також закладали картопля для проростання. Для захисту від шкідників обливали окропом кущі агрусу і чорної смородини.

Народні прикмети на 8 квітня

Якою буде погода 8 квітня, таким, за прикметами, і буде 8 жовтня

Сніг на дахах лежить 8 квітня – ще 30 днів він не розтане

Якщо до 8 квітня не закінчити останню пряжу, то робота ще надовго затягнеться, адже найближчим часом треба вже виходити на город і в поле. Казали: “Навесні день довгий, а нитка коротка”.

Світлий схід сонця 8 квітня – можна прибирати сани, оскільки снігу вже не буде

Заморозки в цей день – прикмета того, що весна буде холодною, а літо прийде ще нескоро

Зацвіла верба – можна виставляти бджіл на пасіці

Де сильніше блищать зірки 8 квітня, звідти і вітер подме вранці.

You cannot copy content of this page