Чи насправді Марія Магдалина – “Дружина Христа”? Таємні нотатки Святого Письма.

Хто ж така свята Марія Магдалина насправді?

Про її життя відомо небагато. ЇЇ називали “улюбленим учнем” Христа. В Євангелії нічого не сказано про її юні роки. Відомо, що Марія Магдалина була вродливою жінкою, але жила грiшно і що Христос вигнав з неї “7 бісів”, після чого вона стала його ученицею.

Попри це, в католицькій церкві вона донедавна була святою “нижчого рангу” через клеймо “блудниці”. День її пам’яті не вважався загальноцерковним святом. Джерело

Однак у Євангелії не йдеться про те, що Магдалина була грiшною. Однак її вважають першою, хто помітив воскресіння Ісуса Христа. Після того, як Ісуса поховали в печері, недільного дня Марія разом з іншими жінками пішла до гробу Спасителя, щоби намастити Його тіло пахучим миром. Коли, не знайшовши тіла Спасителя, вона зі слізьми виходила з гробниці, їй явився Воскреслий Христос і повелів іти до апостолів і сказати їм радісну звістку.

Однак в Євангеліях ім’я “грiшниці” не називається. Проте в XIII столітті завдяки середньовічним легендам за Марією Магдалиною остаточно закріплюється образ “блудниці, що кається”. І тоді ж виникають оповіді про те, що вона зберігала у себе чашу з Таємної вечері.

Читайте також: Молитва за нeнaроджених дітей

Марію Магдалину називали також “дружиною Ісуса”. Наприклад, на одному з сувоїв гностиків IV століття вчені знайшли фразу “Ісус сказав їм:” Моя дружина … “. Це дало ґрунт для різних версій про те, що нібито існували нащадках Христа і Магдалини, але доводи прихильників подібних версій дослідники не раз спростовували.

У самому Євангелія Марія Магдалина згадується лише шість разів. Марк і Лука кажуть, що Спаситель, бувши в Галілеї, вигнав з неї сім бісів, і вона пішла за ним. Матвій згадує її в оповіданні про розп’яття Христа — вона бачила Його страту і була присутня при похованні. Євангеліст Іоан Богослов і зовсім стверджує, що Марія Магдалина першою з усіх учнів побачила воскреслого Христа.

Про подальшу долю Марії Магдалини священне для християн Письмо нічого не говорить.

Науковці неочікувано перевірили факти з Біблії.