fbpx

«Cиндром виснаженої жінки»: як позбутися від нав’язаної картини світу і зрозуміти свої справжні цілі і бажання

“Якщо дивитися на світ через розбите скло, світ завжди буде здаватися розбитим”, – стверджує доктор Ліббі Уївер, автор книги «Синдром білки в колесі: Як зберегти здоров’я і зберегти нерви в світі нескінченних справ». Незважаючи на те, що мова в основному йде про «синдром виснаженої жінки», Уївер також дає універсальні поради – як позбутися від нав’язаної картини світу і зрозуміти свої справжні цілі і бажання, пише Тендітна

“Ми живемо в еру скaженого темпу. Люди очікують від себе і від інших негайних дій і комунікацій – мобільний телефон завжди з собою, відповідь на повідомлення по електронній пошті від вас очікують протягом декількох хвилин, в супермаркетах є всі можливі продукти харчування, відповідь на будь-яке питання легко отримати за допомогою Google, соціальні мережі вимагають цілодобової та щоденної присутності. До настання цієї ери відчуття того, що ми недостатньо гарні, нас не люблять і відкидають, виражалося в тому, як ми їли, витрачали гроші, говорили з оточуючими і т. д. Все це, як і раніше актуально.

Однак у століття стрімкості і швидкості з’явився ще один, більш очевидний, більш інтенсивний та, на мій погляд, більш шкідливий спосіб виразити це відчуття. Жінки вважають, що вони повинні намагатися всім догодити, щоб від них ніколи не відмовилися, і навіть не усвідомлюють, що роблять це. Щоб всім догодити, зробити все, що вони «повинні», щоб нікого не підвести і щоб від них не відвернулися, вони розвивають бурхливу діяльність. Навіщо вам це, якщо тільки десь у глибині душі вам не здається, що від цього залежить ваше життя? Я серйозно. Як я люблю говорити, вся справа в любові. Завжди.

Читайте також: «Як почую про розлучення – зaдyшy»-iз чоловіком мала бiду, а з італійцем – щастя

…Багато жінок поняття не мають, як знизити темп. І коли я кажу, що потрібно просто бути, тому що ми тут для життя, а не для незліченних справ, я бачу на їхніх обличчях те, що вони старанно приховують, – що вони швидше підуть і засунуть голову у відро з крижаною водою, ніж здадуться. Тому я даю їм завдання. Я пропоную жінкам способи повернути спокій і вільний простір у своє життя.

Я пропоную їм ретельно – по-доброму, а не осудливо – розібратися, що призвело їх до постійної гонки за тим, чого вони хочуть досягти. Це необхідно. Але потім потрібно піти далі. Тому що справа не в тому, чого ви досягнете: більшого розміру рахунку, відсутності іпотеки, більш струнких стeгон, – а в тому, як ви будете себе відчувати, отримавши бажане. І у мене ще не було жодної пацієнтки, яка, зрештою, не побачила б, що насправді женеться за любов’ю (незалежно від того, є в її житті любов чи ні). І в цей момент у мене завжди течуть сльози, тому що я знаю: її життя ніколи не буде колишнім. Тому що вона нарешті зрозуміла, що те, що вона шукала, до чого постійно прагнула, знаходиться в ній самій. Спокій і безтурботність дозволяють побачити і відчути це. Вона народилася такою. Вона просто забула. І, швидше за все, забуде знову, тільки наступного разу не так сильно”, – пише доктор Уївер.

You cannot copy content of this page