Дивне це було весілля. Почалося з того, що коли молодята виходили з РАЦСу, несподівано з’явилася колишня Славкина дівчина Світлана. Вона вручила йому букет жовтих тюльпанів і відразу пішла. Розгублені Славка і Анна стояли з цим букетом і тихо про щось сперечалися

Ми тоді були студентами. Після третього курсу в нашому інституті був сформований студентський будівельний загін. Був у нашому загоні хлопець – розумний, красивий, веселий Славка. Вдома у нього залишилася дівчина, яка в інституті вважалася однією з найкрасивіших. З Славкою вони були чудовою парою, на яку приємно дивитися.

На вокзалі Світлана проводжала Славку; було видно, що їм важко розлучатися. А коли приїхали на місце і почалися робочі будні, стала бігати за Славком Анька з нашого факультету. З усіх хлопців вона облюбувала саме Славка. Ми спочатку думали, що хлопець – кремінь, не піддасться. Але потім помітили, що вечорами поверталися вони з кіно разом. А потім і зовсім Анька залишалася у нього допізна, поки друзі на танці ходили.

Мабуть, дав Славка собі слабину в справах амурних; видно було, що не потрібна йому Анька, але зустрічався з нею. Та й не пара вони зовсім. Чесно сказати, Анька не красуня була. Але зате досвід у відносинах з сильною статтю – чемодан і цілий візок. Славка-то з нею несерйозно зустрічався, граючи, можна сказати, – продовження роману він не хотів.

Коли повернулися додому, до Свєти – Славкиної дівчата – дійшли чутки про невірність її нареченого. Світлана відразу кинулася до Славка з розбірками. Посварилися. А Аня стала вартувати Славку і просити повернутися до неї. Він її гнав, а вона все одно бігала за ним. І поки Світлана ображалася на Славка, Анна всіма правдами і неправдами домагалася його. І домоглася. Славка зопалу пообіцяв одружитися з Анькою, – скоріше за все, щоб Світлану «зачепити».

Дивне це було весілля. Почалося з того, що коли молодята виходили з РАЦСу, несподівано з’явилася колишня Славкина дівчина Світлана. Вона вручила йому букет жовтих тюльпанів і відразу пішла. Розгублені Славка і Анна стояли з цим букетом і тихо про щось сперечалися.

За столом вони сиділи, не розмовляючи одне з одним. Потім Славка випив кілька чарок і порядком захмелів. Анька намагалася прибрати пляшку подалі, але він грубо відштовхнув молоду дружину. Тут втрутилася теща – Анькина мати: вона тихенько шепнула Славкові, що йому потрібно піти трохи відпочити. Славка, не соромлячись гостей, вказав тещі «світлий шлях», за яким їй слід піти. Жінка зі сльозами на очах пішла з весілля своєї дочки.

Ну, а потім настали звичайні будні; Славі і Ані треба було вчитися жити разом, якщо вже одружилися. Анька старалася з усіх сил: працювала, прибирала і готувала чоловікові обіди, кожен день зізнавалася в коханні. Тільки любов виходила якась однобока: Анька в чоловіка душі не чула, раділа, що красивого хлопця відхопила, а Славка став байдужим до життя.

Навіть коли народилися діти – одна дитина за іншою, він прийняв їх народження як належне: є сім’я, значить повинні бути діти. Вони разом їздили за покупками, радилися, але смаку життя Славко не відчував. Це був той випадок, коли не стерпів і не полюбилося. І життя їх було схоже на розбиту чашку.

Через двадцять років, коли ми зустрілися всім курсом, Анна і В’ячеслав теж приїхали. Анька вдавала, що все добре. На ній був модний костюм, яскравий макіяж і зачіска. А Славка …. Славка був схожий на старого. З веселого, красивого хлопця він перетворився в зморшкуватого, сивого мужика. Начебто живе на білому світі, але тільки життя повз проходить.

Світлана, колишня Славкина наречена, зустріла чоловіка на дванадцять років старшого за неї. Він виявився серйозним, порядним чоловіком. Закохався в Світлану і пилинки з неї здував. Спочатку Світлана його поважала, а потім і полюбила. Тому що таке трепетне ставлення до неї не могло не зачепити її серце.

Може десь в глибині її душі і живуть почуття до Славка, але тільки Світлана їх не показує і приводу для ревнощів своєму чоловікові не дає. Чому Славко не розлучився з Анькою – незрозуміло. Може його діти тримають, а може втратив він будь-які надії повернути свою любов, яку так безтурботно зрадив по молодості років.

Фото ілюстративне з вільних джерел