І тут «невістка» мені заявляє, розсміявшись: – “З чого Ви взяли, що ми з Ванею одружимося? Ми з Вашим сином просто друзі!” Я в ступорі. Як друзі? Там і обнімашкі були, і спільна приготування сніданків, і звуки специфічні ночами з їх кімнати долітали? Явно вони там не кросворди розгадували. Вони рік разом живуть. Я, ніби, ще не стара. Або невже зараз саме так дружать?

Мені 41, я – людина сучасна, ще й працюю в молодому колективі. Серед колег часто миготять жарти про френдзону. Раніше я над ними сміялася, а тепер якось не до сміху.

Синові 21 рік, він у мене студент. Півтора роки тому Ваня знайшов собі дівчину. Волосся у ванній після моїх нічних змін, пара келихів в раковині. Шифрувався, потім познайомив. Стала Оленка у нас ночувати іноді, а як з батьками посварилася, і зовсім переїхала. Живуть вони разом місяць, другий, восьмий, одинадцятий. Мила дівчина, і посуд за собою помиє, і з господарством допоможе. Ваня щасливий був, пропозицію робити зібрався.

На обручку у мене грошей попросив, відмовила: – Якби твій батько, царство йому небесне, зробив мені пропозицію з обручкою, гроші на яку йому дала твоя бабуся, я б відмовила. Працюй, сину, ось заробиш – тоді і пропонуй свої руку, серце і все, що до цього додається.

Дізналася про нашу розмову Олена. Насупилася, образилася. Дивлюся – не привіталась з ранку, повз пройшла. Я її зловила, відразу все вирішити, щоб не накопичувалося і навалювалося, як снігова куля.

– Ви мені ніхто, я не зобов’язана Вам нічого говорити! – заявила мені співмешканка сина, що живе в моїй квартирі і за мій рахунок. Припускаючи, що у них все серйозно (Ваня ж зібрався пропозицію робити?), я їй пояснюю: – Олено, я – мама твого майбутнього чоловіка. Коли ви з Ванею створите свою сім’ю, то нам все одно доведеться спілкуватися. Ми живемо разом, до чого це «Ви мені ніхто»? Давай поговоримо, все вирішимо?

І тут «невістка» мені заявляє, розсміявшись: – “З чого Ви взяли, що ми з Ванею одружимося? Ми з Вашим сином просто друзі!” Я в ступорі. Як друзі? Там і обнімашкі були, і спільна приготування сніданків, і звуки специфічні ночами з їх кімнати долітали? Явно вони там не кросворди розгадували. Я, начебто, ще не стара. Або невже зараз саме так дружать?

– Ви ж живете разом, у вас стосунки … – розгубилася я. Вона знову розсміялася, сказала що я помиляюся. цікавлюся: – А що образилася тоді? Раз ви просто друзі?

– Ну, від каблучки гарненької я б не відмовилася. – відповіла Олена і пішла до себе. Увечері я з сином поговорила. Одна справа, коли з ним живе кохана дівчина, і зовсім інша справа годувати-поїти просто його подругу. Ванька очі витріщив і втік з «подругою» розмовляти. У той же вечір Олена з’їхала. Вона і Ваню почала запевняти в їхній дружбі. Майже рік спільного життя! Рік, Карл! Так-так, зі слів Олени це були не стосунки, а дружба. Проста дружба між чоловіком і жінкою.

На роботі колегам розповіла, вони ржати почали: – Ну ти, Вєрка, вилита злісна свекруха з анекдотів! Зруйнувала відносини сина!

– Дружба міцна, не зламається … – на автоматі відмахнулася я, тільки потім зрозумівши, що ляпнула. Тепер думаю. Хто ж я? Дійсно зла свекруха, що стала причиною розпаду відносин сина і його дівчини? Або це Олена берега стосунки і дружби переплутала? І що це за френдзона така 99 рівня?

А якби дитина? Дитина від друга? «Донечко, ми з твоїм татом просто друзі!» Одне радує: син за навчання взявся, щоб тугу за «подругою» чимось зайняти.

Фото ілюстративне з вільних джерел