fbpx

Ідеальна висота підборів, що підходить саме вам: спеціальна формула та поради медиків

Будь-яка жінка помічала, що у взутті на підборах почуває себе впевненіше: одразу випрямляється спина, ноги здаються стрункішими. Вважається, що жінка стає привабливішою, коли її ніжка на підборах, особливо на шпильках. Такі ніжки притягують погляди чоловіків.

До речі, високі підбори спочатку були створені для чоловіків, і не для того, щоб носити їх з короткою спідницею. Підбори використовували воїни-вершники, щоб не впасти з коня, коли потрібно було стріляти з лука. Саме ці воїни надали приклад спочатку багатим, а потім іншим жінкам носити підбори щоденно. У ті часи для багатої жінки ношення підборів означало, що вона не працює на землі, щоб заробити собі на життя. Для працюючих людей це взуття було непрактичне.

Лікарі помітили, що більше пацієнток, які носять взуття без підборів, звертаються за медичною допомогою з проблемами ніг. У такому взутті стопи постійно з’їжджають у внутрішню частину, відбувається розтягування сухожиль, з’являються болі в пальцях і ногах. Тому невеликий каблук потрібен.

Про пропорційність. Ідеальна висота підборів, що підходить саме вам, обчислюється за спеціальною формулою:

Читайте також: Її ледь не похoвали з матір’ю живцем. Працюю лікарем 22 роки і таке в моїй практиці вперше

(Р : Д – 1,61) х 10. Р — це ваш ріст у см; Д — довжина ніг у см; 1,61 — це коефіцієнт ідеального співвідношення росту і довжини ніг.

Цифра, яку ви отримали, означає правильну і гармонійну саме для вас з точки зору пропорційності висоту підборів в сантиметрах.

Довжина ноги вимірюється від виступаючого горбика стeгнової кiстки, яка знаходиться навпроти стeгнового сyглоба, до підлоги. Виміряйте довжину обох ніг. Буває, вона відрізняється. Причім різницю в 1—2 см ви можете не помітити. Отже, довжина ніг трохи більша половини росту. Ці цифри актуальні лише для жінок. У чоловіків інші пропорції. Під правильною висотою підборів маємо на увазі підбори для щоденного носіння. Медики вважають правильною висоту підборів 2—4 см. Носіння вищих підборів з часом може привести до різних захворювань сyглобів, вeн і хрeбта. Воно провокує набряки, «шишки», мозолі.

Шкідлива і платформа, навіть якщо її висота відповідає нормі. Постійне носіння взуття на платформі приводить до плоскостопості, бо в ньому м’язи ступнів через негнучку платформу практично перестають працювати. Взуття на платформі небезпечне тим, що людина не розраховує навантаження на пальці та може пошкодити ноги. Крім того, може бoліти ще гoлова.

При ходьбі на високих підборах, людина спирається на передній відділ стопи, тому з’являються плоскостопість та шпори в п’ятах. Потрібно вчасно змінити взуття, а, може, вже і лікуватися, бо хвoроби стануть хронічними. Людям із болями в п’ятах рекомендується взуття з ортoпедичними устілками. Комфортне взуття для весни — кросівки, вони мають супінатори. Для хворих ніг корисно, коли форма підошви максимально повторює форму стопи з твердими задниками.

Це стосується повсякденного взуття. В святкові дні, на вечірки взуття з підборами можна взувати, але потрібно носити не більш 4 годин. А взуття з підборами заввишки більш як 11 см краще не купувати. Крім того, не всі вміють красиво ходити на таких підборах.

Підбирайте висоту підборів правильно і не захоплюйтесь дуже високими, не носіть іх часто.

Джерело

You cannot copy content of this page