Інтелігенти цього не говорять: 9 фраз-табу

Мудреці кажуть, тому що їм є що сказати, дурні – бо вони повинні щось сказати », – Платон.

Слова, які виходять з наших уст, можуть бути витлумачені чотирма способами: позитивні, негативні, нейтральні або неясні. Розумні, емоційно зрілі люди схильні говорити навмисно, прозоро, підбираючи свої слова, щоб звести до мінімуму негативу або загадкову відповідь.

Але правда в тому, що ми всі колись сказали те, про що жалкували. Можливо, наші слова глибоко образили когось, навмисно чи ні. Нам всім доводилося мати справу з жaхливим відчуттям.

Емоційний інтелект (ЕІ) визначається як «здатність усвідомлювати, контролювати і виражати свої емоції, а також керувати міжособистісними відносинами розумно і емоційно». Рівень ЕІ часто визначає, як наші слова інтерпретуються кимось іншим.

Більш того, саме цей тип інтелекту – не “книжковий розум» або показник інтелекту – грає вирішальну роль у визначенні того, що говорити, і, що не менш важливо, що не говорити. ЕІ нерозривно пов’язаний з соціальною свідомістю – здатністю розшифровувати емоції і переживання інших людей. Іншими словами, це наша здатність (або нездатність) бути чуйними.

Щоб уникнути страшних думок і почуттів, які супроводжують імпульсивну, нестійку послідовність слів, важливо мати базове розуміння того, що не можна говорити публічно.

Ось 9 речей, які емоційно інтелігентні люди не говорять:

1. «ЦЕ НЕСПРАВЕДЛИВО»

Ну, життя несправедливе – дорослі люди це розуміють. Можливо, те, що трапилося, нечесно. Слід пам’ятати, що люди, які оточують нас, часто не знають про «інцидент», і навіть якщо вони в курсі інциденту, фраза «це несправедливо» абсолютно не вирішить проблему.

Наскільки б це не було складно, зосередьте свою увагу і зусилля на вирішенні проблеми. Ви відчуєте себе краще, збережіть свою гідність і можете просто вирішити проблему!

2. «ВИ ВИГЛЯДАЄТЕ СТОМЛЕНОЮ»

Ось що: ми абсолютно не знаємо, що відбувається за лаштунками життя людини. Вислів «ви виглядаєте стомленим» – незалежно від того, наскільки благи наміри – показує людині, що їхні проблеми виставлені для загального огляду. Замість цього, висловіть свою думку або питання співчутливо. Наприклад: «Чи все гаразд?» Це передбачає, що ви стурбовані тим, що відбувається.

3. НЕПРАВИЛЬНІ КОМПЛІМЕНТИ

Приклади: «Ви маєте чудовий вигляд для свого віку» або «Для жінки, ви так багато зробили». Як ми всі знаємо, вікові і гендерні упередження як і раніше існують. Є ймовірність того, що людина, з якою ви говорите, добре обізнана про такі упередження, і образиться. Подробиці не потрібні. Просто зробіть комплімент людині.

4. «ЯК Я СКАЗАВ РАНІШЕ …»

Хто не забуває щось час від часу? Ця фраза має на увазі, що вам незручно повторюватися, або що ви якимось чином «краще», ніж співрозмовник. Утримайтеся від таких коментарів і спробуйте пояснити, що ви говорите.

5. «ТИ НІКОЛИ …» АБО «ТИ ЗАВЖДИ …»

Зазвичай ці слова вимовляються нещиро, нечесно або різко. Занадто часто вони використовуються для того, щоб заподіяти кому-небудь біль, виходячи з гніву або презирства. Обгрунтуйте те, що зробила інша людина.

6. «ЦЕ НЕ МАЄ ДЛЯ МЕНЕ ЗНАЧЕННЯ»

Коли хтось чекає вашої думки, він очікує конструктивного зворотного зв’язку … будь зворотного зв’язку. Вислів «це не має значення» в деякому роді передбачає, що або їх ситуація не має для вас ніякого значення, або час, необхідний для забезпечення зворотного зв’язку, не є пріоритетом. Замість цього, будьте обізнані про ситуацію людини.

7. «З УСІЄЮ ПОВАГОЮ …»

Чи справді слова, які виходять з ваших уст залежать від міри поваги до адресата? Якщо ви можете чесно відповісти «так», тоді продовжуйте. Просто знайте: свою мову тіла і ваша інтонація голосу швидко дадуть зрозуміти, чи було вашому співрозмовнику приділено належну повагу.

З іншого боку, якщо це фраза, сказана в режимі «автопілота», в спробі «полегшити» дискусію, яка не має нічого спільного з «повагою», краще натиснути на гальма.

8. «Я Ж ТОБІ ГОВОРИВ …»

Ця фраза виривається від марнослівства і переваги. Коли говорите цю фразу, уявляєте собі двох дітей, які грають в пісочниці або на ігровому майданчику? Причина в тому, що фраза «я ж тобі казав» є дитячою та незрілою. Жоден розумний, зрілий дорослий не повинен вимовляти такі слова.

Можливо, ви попередили когось про наслідки якої-небудь дії, але це вже нічим не допоможе. Знайдіть якийсь спосіб взаємодії з кимось, хто прийняв невірне рішення, який не передбачає презирства.

9. «Я ЗДАЮСЬ»

Вираз «я здаюсь», хоча і здається нешкідливою, це показує, що ми не здатні подолати щось перед нами. Може бути, це жaхливий бос, складне завдання/проект, мерзенний колега або безліч речей.

Але пам’ятайте, що ви набагато сильніші, розумніші і більш здібні, ніж ви думаєте. І слова «я можу це зробити» – єдине, що ви повинні говорити.

Читайте також: Забудь про марнотратство: 6 речей, які ніколи не роблять багаті люди

Джерело.