– Ір, вибач, звичайно, але можна, я посплю трохи?, – запитав Пашка. Несподівано. Це так тепер в гості ходять до дівчат? Поспати? Несподіване побачення вийшло

– Ну … поспи, – відповіла Ірина. Вона розстелила йому своє ліжко, і Пашка пірнув під ковдру:

– Я недовго, півгодинки всього.

– Гаразд, спи, раз хочеться.

Пашка заснув дуже швидко, а Ірина все ще залишалася в подиві. Куди тепер себе подіти? Взагалі дивна історія вийшла.

Пашка – її колега, працюють разом в нічному клубі. Він – охоронець, вона – адміністратор. Розговорилися якось, і Пашка сказав, що сам він з іншого міста, сюди приїхав працювати, тому що в його містечку з роботою туго. Живе у родичів, які не особливо раді йому, але і не відмовляють в ліжко-місці. Грошей орендувати житло у нього поки не вистачає, прямо на двері родичі не вказують, тому живе.

Квартира у родичів однокімнатна. Завжди хтось є вдома, і телевізор не вимикається з ранку до ночі. Пашкин сон після нічної зміни не є підставою збавити гучність «ящика», та й самі родичі гучні, часто сімейка свариться між собою. Виспатися в таких умовах людині, що звикла засинати в повній тиші – завдання складне.

Якось Пашка попросився в гості. Ірина навіть не зрозуміла: чи то вона йому подобається, чи то просто, як до друга. Пашка хлопець симпатичний, і подобався їй. Вона погодилася, розцінила його майбутній візит, як романтичне побачення.

І ось він прийшов. Оцінив кулінарні здібності Ірини і … попросився поспати. Знаючи передісторію, відмовити складно. Що тепер робити? Ірина взяла зачитану до дірок «Віднесені вітром» і зручно розташувалася в кріслі. Давно хотілося перечитати. Пашка прокинувся ближче до вечора і винувато подивився на Ірину.

– Ну що, виспався?

– Як ніколи, – посміхнувся він.

– Мені сьогодні в ніч, скоро збиратися треба.

– Так, Ірино, добре. Я піду тоді.

– Ага.

Їх зміни збіглися в кінці тижня.

– Ірино, привіт. Ти пробач мені, будь ласка, за той раз.

– За що вибачати-то? Нормально все, не переживай, – розсміялася Ірина.

Їй вже стало зрозуміло, що ніяких романтичних стосунків між ними не трапиться. Яка тут романтика, якщо у хлопця одне бажання – виспатись. Пашка більше в гості не просився. Ірина незабаром звільнилася, знайшла роботу з денним графіком. В пам’яті залишилася історія про побачення з несподіваною розв’язкою.