Ложка дьогтю – у декого завжди з собою…

Ложка дьогтю – у деяких завжди з собою. Велика така ложка, переповнена. Вона потрібна, щоб зіпсувати бочку меду і все забруднити. Варто вам купити щось хороше, з приємною людиною познайомитися, роботу нову отримати або просто – відмінно себе відчути, як ці, з ложкою, тут як тут.

Під радісним постом в інтернеті напишуть критичний коментар. В якому немає ні слова критики, а один дьоготь. Щоб грубіше не сказати. Про нове плаття скажуть, що воно вам не личить: повнить і старить. Про оправу – що ви тепер на Берію схожі. Про нового знайомого – що це шахрай. Або збoчeнeць. Або – і те, і інше.

А машину ви купили невигідно. Дорого дуже. Один знайомий взяв куди дешевше. І, до речі, розбився на точно такій машині на смeрть. Вчора ховали. Фільм ідіoтський, на який ви зібралися радісно. Собака такої ж породи, як у вас, довго не протягне. Погода зіпсується, безсумнівно. Бізнес прогорить. Ідеш веселий, щасливий по вулиці. Або пишеш щось добре, радісне. І бац! Ось тобі.

Це у Мопассана – старому селянинові пощастило в житті. Гроші з’явилися, спадок отримав, син вигідно одружився, та ще по коханню. І ось – келих іскрометного шампанського налили на заручини. Справжнього, з бульбашками. Море, вітер, гори, небо; щастя! І справжнє шампанське з бульбашками. Вперше в житті! І старий так заусміхався від радості. І до келиха потягнувся.

А другий син, лікар, злий невдаха, і каже: мовляв, даремно ви, тату, хапається за келих. З цим булькаючої вином. Ці ось бульбашки – це і є найнебезпечніше. Створюють бурління в шлунку і псують кров. Дуже шкідливо. І посмішка сповзла з обличчя селянина, він боязко келих поставив назад на стіл і замовк сумно.

Зникла радість, як бульбашки … Радість дуже легко знищити. А потім вони йдуть зі своєю ложкою дьогтю далі, розповідаючи, які вони прямодушні і правдиві. Або визнаючи свій маленький недолік: бувало, мовляв, ляпну що-небудь! Але я не зі зла! З зла.

Принаймні, психологи давно це вирахували. Саме зі зла, прихованого і підлого, витісненого в підсвідомість – щоб не вважати себе злим. А вважати правдивим або мило-незграбним в словах. Ложка з дьогтем викриває злих людей відразу. І не треба вірити їх виправданням, і запрошувати розділити радість – вони все зіпсують. Нехай самі свій дьоготь їдять, спасибі, – ми вже з’їли достатньо. Ситі по горло, як то кажуть.

Автор – Анна Кірьянова

Читайте також: Спортзалу до якої я ходжу, відвідує один молодий хлопець. Видно по всьому, що з дуже бідної сім’ї …

Джерело.