Мати і батько пили, та на додачу народили купу дітей, яких ні прогодувати не могли, ні розуму їм дати. А одного разу мати і зовсім вигнала батька з дому. Разом зі старшою дочкою. Мовляв, і ти дитину вирости, не я одна

Тоня вважала себе великою невдахою. У всіх її однокласниць були нормальні сім’ї, з люблячими мамою і татом. А у неї … Мати і батько пили, та на додачу народили купу дітей, яких ні прогодувати не могли, ні розуму їм дати. А одного разу мати і зовсім вигнала батька з дому. Разом зі старшою дочкою. Мовляв, і ти дитину вирости, не я одна. Серце при цьому у жінки ні краплі ні здригнулося.

І почалося у Тоні нове життя. Ще важче, ніж старе. П’ятнадцятирічна дівчина за господиню була. Варила, прала, прибирала. І якось примудрялася вчитися при цьому добре. А папанька баб додому водив. Всяких різних. Кожен раз представляючи кожну як нову маму. Тоня тільки відмахувалася – більше трьох днів вони у них не затримувалася.

А одного разу він привів дивну жінку. Дивну тому, що вона була тверезою. І з батьком не пила, та й його намагалася обмежити. До Тоні не лізла, що і було на краще. А то б та не стрималася і наговорила б хоч греблю гати.

А потім Наташа і зовсім Тоньку дивувати стала. Всю їхню квартиру вичистила. Кожен день сніданок, обід і вечерю готувала. А один раз навіть дівчинці завдання вирішити допомогла. А батько раптом пити перестав. Тоня навіть не зауважила момент коли. Просто все тверезий і тверезий. І на роботу влаштувався вперше на постійну.

Тонька завжди їжачком була по відношенню до жінок батька, але тут зловила себе на думці, що їй подобається Наташа. Правда показувати вона це їй не хотіла. Соромилася якось.

А тут мати її на порозі намалювалася. Веліла віддати їй доньку. Ніби як душа за нею болить. Насправді ж мати просто ще одну дитину за цей час народила, а няньчиться не було кому. Ось і хотіла старшу дочку замість няньки поставити.

Але тут виступила та, кого начебто все це стосуватися не повинно було. Наталка. Вона прямо заявила, що дівчинку їй не віддасть. Ні за яких обставин. Якщо тільки Тоня сама не захоче. А Тоня і не хотіла. Ох, як не хотіла. І мати пішла ні з чим. І дівчина тоді зрозуміла, що не завжди рідна мати краще мачухи. Буває і навпаки.

Фото ілюстративне з вільних джерел