fbpx

Молитви, які слід читати під час Великого посту

Великий піст – найдовший і найсуворіший з усіх існуючих. Цей період спрямований не тільки на тілесне, а й на духовне очищення. Щоб релігійна традиція не перетворилася в звичайну дієту, щодня звертайтеся з молитвами до Господа і святих.

Великий піст є підготовкою до Великодня. У цей період віруючі можуть досягти єднання з Богом і очистити душу від гріхів. Багато людей помилково думають, що під час посту необхідно просто відмовитися від заборонених продуктів. Однак без молитовних звернень та здійснення богоугодних справ пiст – звичайна дієта. Не забувайте відвідувати церкву і намагайтеся приділяти молитвам більше часу, ніж зазвичай.

 

Ранкова молитва під час Великого посту
Православні віруючі знають, що щоранку необхідно починати з молитви, особливо під час посту. З її допомогою ви зможете створити позитивний настрій і захистіть себе від будь-яких неприємностей.

«Господи Боже, будь же милостивий до мене грішного. Очисти дyшу мою від гріхів, визволи мене від злих помислів. Захисти мене від ворогів і від їх злодіянь. Вірю я в щедрість і доброту Твою, що даруєш Ти нам. Слава Тобі, Боже. Амінь!»

Вечірня молитва під час Великого посту
У період Великого посту рекомендується не тільки починати, а й завершувати день молитовним зверненням. Дану молитву бажано вимовляти щовечора перед сном:

«Господь Бог, творець всього живого на землі і Царю небесний, прости ж мене за гріхи, вчинені мною за день словом чи ділом. Навіть уві сні я, раб(а) Божий(a), не втрачаю віру в Тебе. Вірю, що позбавиш Ти мене від гріхів та очистиш дyшу мою. Кожен день сподіваючись я на захист Твій. Почуй молитву мою, відповідай на прохання мої. Амінь».

Перед тим, як лягати спати, не забудьте звернутися з молитвою до свого Ангела Хранителя:

«Ангеле Хранителю, захисник дyші моєї і тiла мого. Якщо ж я згрішив в цей день, визволи мене від гріхів. Не дай Господу Богу розгніватися на мене. Помолися за мене, раба(у) Божого(y) (ім’я), перед Господом Богом, попроси його про відпущення гріхів моїх і захисти мене від вчинення зла. Амінь».

Молитва про прощення гріхів
Під час Великого посту кожна віруюча людина має покаятися за скоєні гріхи – це важлива частина духовного очищення. Не забувайте промовляти молитву щодня.

«Звертаюся я, раб(а) Божий(а) (ім’я), до Тебе, Господь, і від усього серця прошу Тебе пробачити гріхи мої. Змилуйся наді мною, Царю Небесний, визволи мене від дyшeвних мyк і самокaтyвання. До Тебе ж я звернуся, Син Божий. Пoмep Ти за гріхи наші і воскрес Ти, щоб жити вічно. Сподіваюся я на допомогу Твою і прошу благословити мене. Назавжди Ти Спаситель мій. Амінь!»

Читайте також: Великдень 2018: коли саме святкуємо цього року

Головна молитва в Великий пост
Коротка молитва Єфрема Сиріна – головна молитва на період Великого посту. Її вимовляють по буднях, в кінці кожного великопостного богослужіння. З її допомогою ви зможете покаятися, позбавити свою дyшy від гріхів, а також захистити себе і своїх близьких від недуг і здійснення злa.

«Господь Бог, Владика днів моїх. Дyх бездіяльності, смутку, самолюбство не допускай до мене. Дyх розсудливості і покірності, любові і терпіння подаруй же мені, рабу(i) Твоєму (їй) (ім’я). Господи Боже, покарай мене за гріхи мої, але не карай за них ближнього мого. Амінь!»

Джерело.

You cannot copy content of this page