На пероні Сашко спостерігав, як старший брат щосили розпускає хвіст перед Свєткою. А вже через кілька місяців солдат отримав лист від одного зі своїх приятелів, які жили по сусідству, де той написав, що Свєтка зустрічається з його братом

– Свєт, ти мене точно дочекаєшся? – схвильовано питав Сашка.

– Звичайно дочекаюся, не турбуйся, бережи себе.

– Не хвилюйся братику, придивимось за твоєю дівчиною! – підморгнув мені старший брат Віталька.

– Ось цього я й боюся … – ледь чутно пробурмотів Сашка, спостерігаючи, як старший брат щосили розпускає хвіст перед Свєткою … А вже через кілька місяців солдат отримав лист від одного зі своїх приятелів, які жили по сусідству, де той написав, що Свєтка зустрічається з Віталькою. Промучився кілька вечорів хлопець і вирішив, ну значить не доля. Дівчина, яка не зуміла зберегти вірність йому не потрібна. А Віталик? Ну що він, він – мужик, йому сподобалася Свєта, це цілком нормально. Якби вона не відповіла взаємністю, він би не став залицятися, так що до брата Сашко відчував швидше вдячність, він допоміг йому перевірити дівчину на вірність …

– Вибач, брате – сказав Віталька по телефону, – не хотів тебе засмучувати, розумієш, так сталось …

– Та все я розумію, щастя вам та кохання, просто неприємно дізнаватися про це від чужих людей.

– Значить не злишся … і не будеш заперечувати, якщо ми зі Свєтою … одружимося?

– Я ж кажу – щастя вам …

Весільні музики відіграли, але щасливого життя у молодят не вийшло. Свєтка постійно пиляла чоловіка, що мало заробляє, сама працювала на півтори ставки медсестрою, втомлювалася сильно. А незабаром вона поїхала до батьків в інше місто, Віталій ніби як зітхнув з полегшенням. Через деякий час він вже стояв на порозі квартири батьків з новою дівчиною.

– Знайомтеся, це Валентина.

Сашко, який днями повернувся з армії, так і завмер. Валя була дійсно дуже красива. Величезні виразні очі, світле довге волосся, вона нагадувала принцесу з дитячих казок. Що й казати сподобалася дівчина брата Сашку, того вечора він перевершив самого себе в мистецтві залицяння. Не відходив від Валі, весь час жартував, а вона сміялася красивим заливистим сміхом.

– Де ж ви познайомилися з моїм братиком? – запитав Саша

– У магазині, у мене порвалися пакети, всі продукти полетіли на підлогу, а він допоміг мені їх зібрати. Ми всього тиждень тому познайомилися, я і не знала, що у нього така гарна родина.

– Тоді ти не будеш заперечувати, якщо я піду проводжати тебе разом з братом? – Не відставав Сашко

– Це з якого дива! – навис над хлопцем Віталій

– Та хай, веселіше буде, – засміялася Валя.

Так Сашко і Валентина почали зустрічатися. Старший брат трохи позлився і відступив, а що йому залишалося робити, він розумів, що колись і сам вчинив некрасиво.

– Саш, ти часто згадуєш ту дівчину, Свєту, – запитала якось Валя

– Та що ти, я тільки радий, що все так вийшло. Свєта була звичайною помилкою молодості. А ти – моя доля, моя єдина.

Батько тільки крякнув, коли молодший син привів Валю додому, вже в статусі нареченої, і повідомив, що вони подали заяву.

– Як у вас все … ну що ж, я радий. Валю, я завжди мріяв про дочку, ти не переживай, Сашко тебе не образить. Та й ми з матір’ю вже встигли полюбити.

– Пощастило тобі, синку – шепнула мати синові, – такі дівчата – велика рідкість, а головне тебе любить відразу видно. Доброю дружиною буде.

Зіграли веселе весілля. А потім раптом повернулася Свєтка. Несподівано, без попередження. Віталька так і розцвів.

– Розумієш, брате, – говорив він Сашку тиждень по тому – вона стала зовсім іншою. Сама не розповідає, що там у батьків було, але мені дзвонила її мати. Виявляється Свєта зустріла свою першу любов, ось і бісилася – не могла вирішити кого з нас двох кохає. А потім Роман цей виявився одруженим та з дитиною. Вона поплакала, та й вирішила до мене повернутися.

– І ти згоден бути заміною номеру один?

– Та якою заміною? Вона мене любить, ласкава стала, як кішка, ніяких претензій і скандалів. Пироги пече щодня. Уявляєш! Приходьте з Валькою до нас в гості.

Свєта і насправді змінилася. Стала спокійною. Весь вечір не зводила з Вітальки очей. З Валею вони знайшли спільну мову відразу ж. А потім Свєта народила чудову дівчинку Анжеліку. Сашко ж не перестає дякувати долі за дружину, ось вже дійсно щасливий квиток витягнув, і вони теж чекають малюка, схоже що хлопчика!

Фото ілюстративне