Нарешті я помирилася зі свекрухою, а тепер кожен візит до неї в гості стає нестерпним. І сваритися не хочу і далі так не можу

Іноді так хочеться відпочити від жіночих обов’язків (я зараз говорю про готування, прибирання, прання). Я, наприклад, можу відпочити від усього цього тільки якщо кудись з чоловіком вибираємося на прогулянку відпочити або в гості.

Ось коли Ви прямуєте в гості, нехай до друзів або родичів – все одно. Ви ж не припускаєте, що прийшовши в гості встанете біля плити і будете готувати на всіх обід? Я так вихована і звикла до того, що якщо до мене прийшли гості – то я їх обов’язково нагодую, напою і якщо гості заздалегідь повідомили про свій приїзд – обов’язково щось спечу ще смачненького. І не дозволю ні посуд допомогти помити ні ще щось зробити.

Гості повинні у мене відпочивати – на те вони і гості. І вважаю, що заслуговую такого ж ставлення до себе. Але останнім часом склалася така ситуація, яка мене абсолютно не влаштовує. Ми нещодавно помирилися зі свекрухою, з якою не спілкувалися більше двох років. Ну як помирилися, просто почали спілкуватися знову, з’ясувавши, що наше віддалення один від одного було сплановано молодшим її сином, а вірніше навіть його дружиною, яка хотіла віддалити мене з чоловіком від його батьків.

Мабуть, вони вважали, що таким чином зможуть більше грошей витягнути з батьків, наговорювали на нас усяку єресь. І ось ми з’ясували стосунки і почали знову чудово спілкуватися і їздити в гості один до одного. Але якщо я зустрічаю гостей так як звикла – з хлібом сіллю і даю їм відпочивати у мене в гостях. То приїхавши до свекрухи – я стаю біля плити і готую на всіх.

Починається з того, що перед нашим приїздом сипляться дзвінки з питаннями, що приготувати свекрухі до нашого приїзду. Я кажу, щоб нічого надприродного не готували, ми просто зайдемо відвідати їх. Поп’ємо чай, поговоримо, так що готуйте на свій розсуд, але обтяжувати особливо не потрібно.

У підсумку ж, приїхавши в гості мені повідомляють, що куплені такі то продукти і запитують, що краще приготувати. І м’яко так і ненав’язливо мене ставлять до плити готувати на всіх обід або вечерю. Та ще в такій кількості, що після нашого від’їзду, весь тиждень можна спокійно жити і не морочитися з приготуванням.

Гаразд би якщо ми приїхали з ночівлею або на вихідні в гості – мені не складно приготувати, тим більше мені потрібно нагодувати чоловіка, себе зрештою. Але коли ми після того як зробили всі справи свої і заїхали до батьків чоловіка побачитися на кілька годин … Я вважаю, м’яко кажучи нахабством таке ставлення.

Та й свекор хороший, до мого приїзду обов’язково накупить м’яса, щоб я приготувала йому щось, що він любить, тому що як готує дружина йому не подобається. Сказати на пряму, що втомилася і не хочу готувати в обставинах, що склалися я не можу. Все таки крихкий мир, запанував у нас зараз і не хочеться його руйнувати. Та й виходить так у неї чудово і спритно, начебто готувати починає вона і вже через 5 хвилин вона сидить курить біля віконця, а я стою біля плити.

Всі натяки мого чоловіка про те, що свекруха добре влаштувалася та переклала свої обов’язки на мене – повз вуха. Не те що мені важко приготувати – а й відпочити мені теж хочеться і розслабиться хочеться.

Як змінити ситуацію, що склалася, не зашкодивши відносин – уявлення не маю.