fbpx

Навіщо сьогодні робити вінки з в’юнка та чому обов’язково потрібно спекти коровай. Народні прикмети на 15 червня

Відомо, що в цей день дівчата плели вінки на щастя – робили їх з берізки.

Крім того, була поширена традиція прикрашати будинки гілочками беріз. Саме ж свято Вьюнец передбачало проведення великої кількості обрядів, які не дійшли до нашого часу і сьогодні не використовуються. Однак відомо, що 15 червня селяни збиралися за околицею галасливими компаніями, після чого починали ходити по вулицях всією дружною юрбою і співати пісні, присвячені парам, які одружилися в поточному році.

Дорослих людей 15 червня пригощали вином, а дітей – цукерками, або ж давали їм дрібні гроші. До вечора молодь збиралася на ігрища, спілкувалася між собою. Дівчата плели вінки з в’юнка і водили хороводи.

Молодці боролися один з одним і змагалися у силі та спритності. Казали, що робити вінки з в’юнка – значить, за прикметами, плести своє майбутнє добрими думками. На столі 15 червня стояв свіжоспечений коровай, який був уособленням сонця, багатства, благополуччя. Іменини в цей день відзначають Марія, Дмитро, Ілля, Костянтин, Іван.

Читайте також: Довіритися коханому, чи залишитися з донькою без даху над головою. Через півроку стосунків попросив закласти квартиру

У православній церкві 15 червня вшановують пам’ять святителя Никифора – патріарха і сповідника Константинопольського. Прийнято підгортати ранню картоплю. Також червень місяць був відомий як час навали на рослини дуже небезпечного шкідника – борошнистої роси. І сьогодні в середині червня дачники та городники обприскують рослини 1-процентним розчином суперфосфату для того щоб зберегти врожай. Також 15 червня аналізували природні явища і намагалися передбачити погоду на найближчі дні і місяці.

Народні прикмети на 15 червня

Горобці б’ються і пустують – чекай доброї погоди на найближчий час

З самого ранку 15 червня сонце знаходиться як би в невеликому тумані – значить погода буде тихою і теплою.

Дощ пішов – прикмета того, що буде хороший урожай конопель і льону

Вітер 15 червня дме із Заходу – найближчим часом буде похолодання.

Джерело

You cannot copy content of this page