Не все є тим, чим здається. Мудра Притча про двох Ангелів

Мудра притча про двох Ангелів.За матеріалами:Мудрі і короткі притчі

Одного разу по землі подорожували два ангела: старий і молодий.

В один з вечорів, дуже втомлені, вони попросилися на ночівлю в будинок до багатого чоловіка. Він впустив мандрівників, але, будучи скупим і негостинним, надав їм нічліг в сараї.

Там було холодно, темно і сиро. Незважаючи на втому, молодий ангел довго не міг заснути. А коли йому все-таки вдалося зануритися в сон, його раптом розбудив якийсь шум.

Читайте також:Ім’я та характер дитини за місяцем народження

Прокинувшись, він побачив, що старий ангел старанно закладає дірку в стіні. Молодий ангел був здивований, він кілька разів пропонував старому кинути цю справу і постаратися відпочити перед ранковою дорогою, але отримував вперту відмову.

Вранці молодий ангел, не приховуючи цікавості, запитав у старого: – Навіщо ти допоміг цій людині, адже він так погано обійшовся з нами?

– Не все є тим, чим здається, – відповів його супутник.

На наступний вечір, підшукуючи нічліг, мандрівники зупинилися біля будинку бідної людини. Господар радо зустрів їх, поділився своєю вечерею і навіть надав єдине ліжко в будинку, а сам з дружиною пішов у сарай.

Вранці ангелів розбудив кpик господаря і плач його дружини. Виявилося, що в цю ніч пoмepла їхня корова – єдина годувальниця і надія родини.

Молодий ангел, відчуваючи крайнє здивування, звернувся до старого: – Чому ти не допоможеш бідній людині? – сказав він.

– Минулого разу ти допоміг тому, хто так погано обійшовся з нами, а в цей раз ти не допомагаєш їм, коли в твоїх силах врятувати цю сім’ю?

На що старий ангел відповів: – Не все є тим, чим здається!

Продовжуючи подорож, молодий ангел ніяк неміг вгамуватися, він дорікав старому ангелу, звинyвaчyвав його і не міг змиритися з тим, що сталося.

– Не все є тим, чим здається, – відповів втретє старий ангел. – Минулої ночі, коли ми були в будинку у багатого чоловіка, я побачив в стіні сараю скарб – і замурував його, щоб він не дістався господареві дому. А в цю ніч приходила cмepть за дружиною бідняка, і я відкупив її, віддавши корову.