fbpx
Життя,  Здоров'я і краса,  Поради

Обираємо рюкзак до школи правильно. Кілька важливих порад для збереження здорової спини

Щоби вберегти дитину від проблем зі спиною, важливо не лише вибрати “правильний” портфель до школи, а й стежити, щоб школяр носив його правильно.

На що звертати увагу при виборі рюкзака для дитини і як попередити проблеми зі спиною, радять на сайті МОЗ.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ РЮКЗАК

Коли йдете купувати рюкзак, обов’язково візьміть із собою дитину, щоб врахувати її бажання і приміряти рюкзак. Вибираючи рюкзак, обов’язково звертайте увагу на плечові ремені (лямки): важливо, щоби рюкзак був з з двома лямками, а лямки були широкими і м’якими.

“Стежте, щоб дитина завжди використовувала дві лямки рюкзака: рівномірний розподіл ваги вбереже від викривлення хрeбта. Для профілактики проблем зі спиною щільно затягуйте лямки, щоб рюкзак прилягав до спини по усій довжині”, – радять лікарі.

Читайте також: Яке м’ ясо не потрібно вживати аби не нашкодити пeчінці

  • ремінь на талії: додатковий ремінь дозволить зафіксувати рюкзак на поясі і таким чином, зменшити навантаження на спину.
  • жорсткість спинки: краще обирати спинку середньої жорсткості, але вона обов’язково має бути м’якою з боку спини дитини.
  • вагу і розмір рюкзака.

Для профілактики проблем зі спиною у жодному разі не купуйте рюкзак на виріст. Рюкзак не повинен звисати більш, ніж на 10 сантиметрів нижче талії. Вибирайте найбільш легкий рюкзак.

Бажано, щоб він був не важче 1 кілограма. Втім, його вага може залежати від власне ваги дитини: фахівці рекомендують, щоб загальна вага рюкзака ні в якому разі не перевищувала 15% від загальної маси дитини.

Згідно з державними санітарними нормами, вага рюкзака з книгами, зошитами й письмовим приладдям не має перевищувати:

  • для учнів I–II класів — 1,5–2,0 кг;
  • для учнів III–IV класів — 2,0–2,3 кг;
  • для учнів V–VI класів — 2,3–3,0 кг;
  • для учнів VII–VIII класів — 3,0–3,5 кг;
  • для учнів IХ–ХII класів — 3,5–4,5 кг.
  • наявність внутрішніх перегородок

“Організуйте розміщення предметів у рюкзаку так, щоб найбільш важкі розміщувалися внизу, ближче до центру і до спини. Так, наприклад, у відділенні, яке прилягає до спини дитини, мають бути книги. Це мінімізує ризики трaвми спини”, – зазначають медики.

Стежте за тим, щоб дитина не нахилялася вперед для компенсації ваги рюкзака. Якщо вам здається, що рюкзак заважкий для дитини, заберіть кілька підручників з рюкзака і нехай дитина несе їх у руках (це полегшить навантаження на спину). Якщо вага рюкзака є надмірною і проблема залишається, придбайте другий комплект книжок: один – для дому, інший – для школи.

Не ігноруйте будь-які больові відчуття у спині дітей і підлітків.

Заохочуйте дитину не носити рюкзак без необхідності і знімати його при кожній можливості.
Заохочуйте школяра носити у рюкзаку тільки необхідні речі.

Якщо дитині треба щось підняти з підлоги, не знімаючи рюкзак, безпечна поза – це присідання, а не нахили в поясниці.

Джерело

You cannot copy content of this page