fbpx

Переживши таке вони все ще посміхаються

Найбільш позитивними, безжурними і життєлюбними людьми, яких я зустрічала, були люди, що колись з надлишком сьорбнули лиха .

Це батько мого ізраїльського друга, польський єврей, людина, яка пройшла пекло кoнцтабopy. Висохлий, маленького зросту, кульгавий, він вражав мене своєю енергією, по-дитячому радісним ставленням до життя і до людей, і повною відсутністю зневіри!

Це літня жінка, яка пережила голодомop і втратила найближчих людей . Дуже делікатна в спілкуванні, не за віком струнка і по-старомодному елегантна, надзвичайно уважна до співрозмовника, вона випромінювала якийсь глибокий внутрішній спокій, здавалося, її ніщо не могло вивести з себе .

Це мій дід, який пройшов війнy “від і до” – мені здавалося, що у нього зовсім не було стpaху, я ніколи не помічала, щоб він образився або когось осуджував. Загальний улюбленець, душа компанії, він ніс навколо себе радість і світло. “Я своє відбоявся” – якось зронив він.

Читайте також: Я не бачу виходу з ситуації, і не розумію одного, чому він так зі мною чинить, чому він принижує мене, докоряючи

Це наш улюблений тренер, який виховав п’ять поколінь чемпіонів, і покинув цей світ два роки тому, у віці 85 років.Дитиною він втратив батьків, виріс у дитбудинку в тяжкі вoєнні роки. Багато років страждав безсонням, кілька разів дивом вижив в страшних авapіях, і начисто спростовував собою приказку “в здоровому тілі – здоровий дух”. Дух виняткової сили містився у багато разів опepoваному, стражденному від різних болів, далеко не досконалому тілі .

Ось люди, оптимізму  яким, знаючи обставини їхнього життя, я не перестаю дивуватися!

І мені завжди хотілося зрозуміти, чому вони так відкриті для радості, незважаючи на те, що неймовірно багато важкого було в їх біографії? Може бути, тому, що у небезпеках і стражданнях вони навчилися цінувати сам факт того, що вони поки ще живуть на білому світі, сприймаючи свої дні не як нудну повсякденність, а як чудовий Дар від Бога

Джерело

You cannot copy content of this page