fbpx
Життя

Приходимо ми з моєю колишньою, Наташкою, додому, я допомагаю їй роздягнутися і кажу Тані спокійним голосом: «Радість моя, раз ти не вмієш готувати, значить це зробить Наташа». Ти б бачила обличчя Тані, але план зпрацював

– Я вирішив одружитися! З такою новиною прийшов до мене в гості молодший братик. Ми сиділи на кухні вдвох, їли смажену картоплю, як в дитинстві, вилками прямо зі сковорідки.

Підтримуючи шматком хліба на вилці гроно хрустких скибочок, він, як би мимохідь, раптом приголомшив мене цією новиною. Джерело

Хоч тут не повинно було бути сюрпризів, але щоб уникнути подальших непорозумінь, я поцікавилася:

– А з ким, якщо не секрет?

– Як з ким, з Танею, зрозуміло.

Я з полегшенням зітхнула. Таню я знала добре вони вже майже рік жили разом з братом, і, за його розповідями, жили непогано.

– Тоді вітаю. Коли?

– Ну, ми поки з датою не визначилися, можливо, восени. Так що починай шити сукню, сестричко.

– Почекай, сукня моє це тут справа десята. Ти краще розкажи, як ви живете? І чому такий поспіх?

– Та нє, не хвилюйся, не по зальoту. Просто люблю я її, і вона найкраща.

– Прям таки ідеал? Як Наташа, Оля xb Світлана? – з’єхиднiчала я.

– Не баламуть тільки, в цей раз все серйозно, образився брат. Ну, не ідеал, звичайно, але без недоліків же людей не буває, так?

– Ну ось, слова не хлопчика, а чоловіка. Тепер я за тебе спокійна.

Брат помовчав, а потім додав:

– От якби вона ще готувати вміла, тоді б і до ідеалу недалеко. Тільки після цих слів я зрозуміла, навіщо він прийшов, але квапити події не стала, чекала, поки сам все розповість.

– Розумієш, сестричко, я як і всі мужики, поїсти люблю. Особливо домашнє, і обов’язково з м’ясом. А Таня не готує, каже, що не вміє, що краще кудись сходити і поїсти, ніж труїтися невмілим куховарством. Або в магазині напівфабрикати купити. А я ось як подумаю, що і після одруження буду як в холостяк сосисками і пельменями харчуватися, або в кращому випадку бутербродами з чаєм, так на місяць вити хочеться.

Слухай, може ти поговориш з нею, поясниш, що тільки її красивими очима ситий не будеш. Ну і готувати навчиш, а? Та от хоча б цю ж смажену картоплю, її ж найпростіше робити: почистив, на сковорідку кинув і все, через двадцять хвилин готова.

– Ну якщо найпростіше робити, так, може, ти сам готувати будеш? І ти ситий і задоволений, і дружина на кухні не мучиться?

– Ні, не піде, не чоловіча це справа. Не хочу. Вона жінка, вона і повинна чоловіка годувати.

– Ох, братику, рано тобі ще одружитися, рано. Тобі ще свої мізки чистити і чистити. З такими підходами недалеко ваш шлюб поїде.

– Гаразд, не треба мені тут лекцій про тендерні ролі. Це мені ще теща начитає, повний курс. Ти мені сестра чи їй? Допоможеш?

Я задумалась. Бестолочь він, звичайно. Але якби був розумніший, то і не одружився б в 22 роки. Але відмовляти я його не буду, нехай сам приймає рішення про своє життя і несе за них відповідальність.

– Слухай, братику. Я з нею говорити не буду. Тому що якщо тебе, людину, яку вона любить, не слухає, то і сестра його для неї авторитетом не буде. І готувати вчити не буду. Якби сама захотіла і попросила тоді із задоволенням. Насильно не навчиш. Треба щоб вона сама захотіла, розумієш? І тут я можу тобі дати пораду.

Брат відклав вилку і уважно на мене подивився.

– Значить зроби так: піди завтра на ринок і купи рибу. Тільки риба має бути річковою, з лускою і не випотрошена. Короп, наприклад. Принеси її додому і попроси Таню її приготувати на вечерю. Якщо скаже, що не буде і не вміє, попроси ще раз і потім до самого вечора не нагадуй. Коли прийде час вечері, запитай де ж приготовлений короп?

На її нагадування про те, що вона тобі говорила, що готувати не буде, нічого не відповідай, а попроси її почекати тебе вдома, а сам одягнися і вийди. Якщо у вас було заведено харчуватися готовою їжею або напівфабрикатами, то вона буде очікувати тебе з піцою або пельменями. Але ти приведеш з собою сюрприз.

Заздалегідь домовся з якоюсь дівчиною, щоб вона прийшла до вас в гості і приготувала вечерю. Дівчина обов’язково повинна бути молодою, красивою і тобі посміхатися. Дуже добре буде, якщо дівчина буде Тані знайома. Як будеш з нею домовлятися це ти вже сам виріши.

Отже, ти приводиш її додому, а Тані повідомляєш, що, мовляв, дорога, якщо ти не можеш приготувати мені вечерю, то це зробить інша. І тут тримайся. Реакція, звичайно, буде бурхливою і протестуючою, але ти уваги не неї не звертай. Приведи дівчину в кухню і сиди чекай, поки вечеря не буде готова. Пам’ятай головне, не вплутуватися в скандал і з’ясування відносин, мовчки гни свою лінію.

Потім повечеряй і проводь дівчину додому. Проводжай, обов’язково, не менш години. Це важливо, тому що перші півгодини відсутності можуть врятувати тобі життя, а ось другі півгодини потрібні їй на глибокі роздуми. Ну а потім набери в груди повітря і повертайся додому. І до самого ранку ні словом не згадуй і не обговорюй те, що сталося. На наступний день принеси їй, наприклад, курку, і попроси приготувати. Ну а що буде далі, розкажеш після.

Після такої поради, уточнивши деякі деталі, брат пішов додому з рішучими намірами і підступними планами. А я стала чекати результатів.

Через тиждень брат зайшов в гості і почав розповідати:

– Значить, як ти і радила, я купив коропа, попросив його приготувати, і природно, до вечері у нас були тільки її глузливі виправдання. Я заздалегідь домовився з Наташкой. Пам’ятаєш Наташку, мою колишню?

Так ось, я їй навіть деталі не став пояснювати, попросив тільки прийти до нас додому і навчити Таню готувати. Наташка і рада була хоч в чомусь показати свою перевагу, тому зголосилася з радістю. Отже, приходимо ми з Наташею додому, я допомагаю їй роздягнутися і кажу Тані спокійним голосом: «Радість моя, раз ти не вмієш готувати, значить це зробить Наташа».

Ти б бачила обличчя Тані, вона навіть сказати нічого не змогла, тільки повітря ковтала. А коли побачила, як Наташка по-хазяйськи одягає її фартух і відкриває холодильник, так псіхонула, грюкнула дверима і втекла. Ну, ти ж знаєш Таню, яка вона ревнива.

Через десять хвилин повернулася, заглянула на кухню, побачила картину маслом: Наташка рибу чистить і регоче, а я сиджу на табуретці і анекдоти їй розповідаю. Танька засичала щось і закрилася в кімнаті. Ну а Наташка продовжує готувати.

Коли з духовки почали просочуватися ароматні запахи, Таня повернулася на кухню і вже спокійним голосом попросила, щоб Наташка йшла додому, а їй треба зі мною поговорити. А я, тим же спокійним голосом кажу, що раз Наташа готувала вечерю, то і вечеряти буде з нами, а ти, Танюша, можеш поки тарілки розставити і хліб нарізати.

І от уяви собі, я сиджу, зовні спокійний і доброзичливий. Наташка задоволена дістає рибу з духовки і ще коментує: «Щось у тебе, Танюш, плита давно не чищена. Я ось лимонним соком з оцтом нагар зчищаю, дуже допомагає, раджу тобі як подрузі», – а Таня від злості аж кипить, але мовчки розкладає виделки.

Вечеряли всі разом. Я нахвалював коропа, Наташка сяяла від гордості і радості, а Таня з бридливим видом витягала кістки виделкою. Нарешті, поїли, і я почав збиратися. Побачивши, що я одягаюся, Таня пригрозила, що якщо я зараз кудись піду, то коли повернуся, її більше не буде.

А я зробив вигляд, що задумався і запропонував: «Ну, якщо ти підеш, то посуд залишиться немитим. Може, тоді Наташа залишиться і допоможе посуд помити?» Таня змінилася в обличчі і прошипіла, що ні вже, краще вона сама. Ось так і закінчився цей вечір. Я прийшов через годину, як ти і радила. Таня вже спала. Вранці, вона зі мною, природно, не розмовляла.

Я сходив в магазин і приніс курку. Правда, пошкодував її трохи, і купив без пір’я і вже випотрошену. Але тим же спокійним тоном попросив її приготувати. І знаєш що?

– Ну?

– Увечері виявилося, що Таня вміє робити курку на банці. Таку смачну, натерту часником і з хрусткою скоринкою. Ось так.

Читайте також: Минуло півроку з тих пір як Андрій переїхав жити до своїх батьків, а Наталя не могла звикнути до самотності. “Знаю, що винен. Тому і залишаю вам з Настею все. Живіть щасливо”, – понуро опустивши голову, сказав чоловік на прощання. А потім, сама того не плануючи, вона помстилась коханці

Про Наташкин візит ми один одному не нагадували, і все пішло по-старому. Тільки їм я тепер смачно і ситно. І не повіриш, навіть головні болі у неї минули. Тепер, як лягаємо спати, так вона така лагідна і чуйна. Напевно, теж зрозуміла, що якщо не вона, то це зробить з радістю інша. Дякую за пораду, сестричко.

– Та будь ласка, – я хитро посміхнулася. – Є тільки одна деталь, братику, про яку я тобі не сказала! З цього моменту, коли тебе твоя кохана попросить забити цвях або вкрутити лампочку, ти обов’язково повинен будеш зробити це негайно. Тому що якщо це зробиш не ти, то бажаючі теж знайдуться. Дивись, щоб не вийшло як в тому анекдоті, коли ти будеш дивуватися, хто ж в твоєму домі ножі точить …

You cannot copy content of this page