fbpx

Сьогодні початок Успенського посту: що можна робити і чого не можна

Початком йому служить 14 серпня, а завершується він в одне з дивних і прекрасних свят – в день Успіння Божої Матері, 28 серпня.

Будь-який піст вимагає від віруючих людей старання і дотримання багатьох обмежень. Щоб задати собі правильний темп, слід знати, з чого почати період духовного і фізичного очищення.

Успенський піст – багатоденної період утримання. Він досить швидкоплинний і незмінний з року в рік. Початком йому служить 14 серпня, а завершується він в одне з дивних і прекрасних свят – в день Успіння Божої Матері, 28 серпня. Період утримання досить строгий і уподібнений Великого посту. Священнослужителі нагадують, що під час Успенського посту необхідно відмовитися не тільки від надмірностей у їжі, але і від гріховних помислів і поганих діянь.

Що можна робити в Успенський піст

На початку кожного посту слід вдаватися до молитви. Ранкові та вечірні молитви допоможуть вам змінити своє життя на краще, позбутися від багатьох гріхів, встати на шлях духовного просвітлення і отримати благословення Вищих сил. Особливою популярністю користуються молитовні прохання, звернені до Богородиці.

Їсти в період посту потрібно рослинну їжу, фрукти і овочі, відрікаючись від м’яса, молочних продуктів і спиртних напоїв. На початок посту припадає світле свято Медового Спаса, яке увібрав в себе церковні і народні традиції.

Корисно відвідати церкву, помолитися біля чудотворних образів за благополуччя і здоров’я коханих та близьких людей. Під час посту ми стаємо ближче до Творця, духовний зв’язок міцніє при перебуванні в храмі Божому.

У перші дні Успенського поста бажано освячувати воду. Свята вода – джерело довголіття, здоров’я і процвітання.

Церквою не забороняються заняття повсякденними справами. Однак священики закликають відмовитися від поспіху, суєти і підвищеного навантаження. Не можна навантажувати себе більше, ніж слід. Краще спрямувати сили, що залишилися в духовне русло, а вільний час проводити в роздумах і молитвах.

Успенський піст – час для сповіді і покаяння за покликом серця. Зверніться по допомогу до Господа, Він обов’язково почує ваші щирі слова жалю, очистивши душу від гріхопадіння. За допомогою молитви ви наблизити себе до щасливого життя і Царства Небесного.

Що не можна робити в Успенський піст

Неробство, жадібність, зловтіха, погані думки, погані слова та інші гріхи неприпустимі в піст. В першу чергу під час духовного утримання ви очищаєте свою душу від негативу. Всі скоєні гріхи в піст потроюються і падають вам на плечі непідйомною ношею.

В піст не можна укладати шлюби. Весілля – це торжество і радість, що неприпустимо в період суворої аскези.

Початок посту – час для посиленої духовної роботи над собою. Не рекомендується займатися посередніми справами і відвідувати розважальні заходи. Налаштовуватися необхідно на вдосконалення духу і позбавлення від гріха.

Церква забороняє перегляд розважальних роликів, фільмів і передач. Слід проводити менше часу за комп’ютером.

Не можна вдаватися до смутку і туги. Ви встали на шлях духовного плекання, відмови від шкідливих звичок і звільнення від гріха, тому не слід дозволяти негативним думкам заволодівати вами.

Відмова від спокус – можливість показати свою любов до Бога. Відмовившись від усього суєтного, ви станете ближче до Творця.

Магічні дії завжди знаходяться під суворою забороною. Не можна передбачати своє майбутнє, намагатися змінити долю. Окультним заходам не місце в період духовного очищення.

Успенський піст – благодать і випробування сили духу людини, пройшовши який ви відчуєте любов і благословення Боже. У цей час вам дарується можливість побути наодинці з собою, змінити життя на краще.

Читайте також: 21 серпня день стане ніччю: на людство чекає неймовірне явище та стрімке зниження температури

Джерело.

You cannot copy content of this page