fbpx

21 серпня день стане ніччю: на людство чекає неймовірне явище та стрімке зниження температури

Наближається 21 серпня 2017 року – дата, коли день ненадовго перетвориться в ніч. Глядачі в Сполучених Штатах і частково в регіонах Атлантичного і Тихого океанів будуть свідками цього рідкісного явища – повного сонячного затемнення. У тих, хто зможе його спостерігати, дух захопить.

Походження сонячного затемнення знають всі. Земля, Місяць і Сонце шикуються в одну лінію. Місяць перекриває сонячне світло, що падає на Землю, викликаючи темну тінь на планеті.

Але наскільки добре ви знайомі з цим явищем? Давайте подивимося на деякі цікаві факти.

Сонячне затемнення абсолютно відрізняється від місячного затемнення

Місячне затемнення відбувається частіше, ніж сонячне. Воно може бути кілька разів на рік. Це відбувається, коли Земля проходить між Сонцем і Місяцем. У цей час Земля кидає тінь на поверхню Місяця. Якесь світло доходить до Місяця, а синій колір фільтрується земною атмосферою. Тому ми зазвичай бачимо яскраво-червоний Місяць.

Сонячне затемнення – явище не дуже рідкісне. Зазвичай воно відбувається приблизно раз в два роки, і бачать його не всі жителі Землі. У цей час Місяць проходить між Сонцем і Землею.

Оскільки Місяць набагато менший за Землю, він кидає меншу тінь. Як наслідок – затемнення спостерігається тільки в деяких частинах світу. При повному сонячному затемненні замість сонця можна побачити так звану корону.

Це повне сонячне затемнення, яке буде видно в США вперше за останні майже 40 років!

НАСА повідомляє, що останнє повне сонячне затемнення в Північній Америці сталося 26 лютого 1979 року. Найкраще його можна було спостерігати на північному заході Сполучених Штатів і на південному заході Канади. Саме це робить затемнення особливою подією. Можна сказати, що удача спостерігати сонячну корону буває лише раз у житті.

На деякий час дуже сильно знизиться температура повітря

У 1834 році було повне сонячне затемнення, яке призвело до падіння температури на 28 градусів. Уявіть собі перепад – з 24 ° С до 8 ° С. І це практично моментально!

На цей раз не очікується такого значного зниження температури. Прогнозують, що вона знизиться всього на 10 градусів. Незважаючи на те, що Сонця видно не буде, буде потрібно захист для очей

Те, що Місяць на пару хвилин закриває Сонце, зовсім не означає, що явище можна спостерігати без спеціальних пристосувань. І в жодному разі не дивіться прямо на Сонце!

Деякі компанії випускають окуляри для спостереження за затемненням. Але закоптити скельце можна і самим. Але пам’ятайте – не користуйтеся звичайними сонцезахисними окулярами під час затемнення, вони не забезпечують нормальну захист.

Читайте також: Прикмети про ланцюжок: що може принести удачу, а що бiду

Повне сонячне затменіе – дуже рідкісне явище через невелику тінь, яку відкидає Місяць на Землю. Область в Сполучених Штатах, де можна буде його спостерігати, називається «дорога повного затемнення». Її ширина всього 112 кілометрів.

Тільки ті, хто перебуває в цій вузькій зоні, зможуть спостерігати повне сонячне затемнення. А ті, хто перебуває за межами цієї зони, зможуть побачити часткову тінь. Але в будь-якому випадку видовище це неймовірно красиве!

Люди, що знаходяться на «дорозі повного затемнення», зможуть спостерігати незабутнє видовище всього 2 хвилин 40 секунд. Якщо ви не перебуваєте в цьому секторі, затемнення буде ще коротше, можливо, всього кілька секунд.

Цього разу повне сонячне затемнення побачать жителі штатів Орегон, Айдахо, Вайомінг, Небраска, Канзас, Міссурі, Іллінойс, Кентуккі, Теннессі, Джорджія, Північна Кароліна і Південна Кароліна.

Де і як можна буде побачити затемненя

Спостерігати за сонячним затемненням 21 серпня зможуть тільки ті, хто перебуває на території США, а також частково в Західній Європі та Південній Америці. В Україні його видно не буде.

До речі, місто Карбондейл у США стане унікальним місцем, де спостерігатимуться 2 повних сонячних затемнення протягом 7 років – у 2017 і 2024 роках. В момент і в точці найбільшого затемнення напрямок на сонце (азимут) становитиме 198°, а висота сонця над горизонтом становитиме 64°.

Все затемнення триватиме лише півтори години

За словами представників НАСА, сонячне затемнення почне свою подорож по США о 10:16 ранку, а закінчується приблизно через півтори години в Південній Кароліні.

Сфотографувати сонячне затемнення дуже складно

Зробити гарний кадр повного сонячного затемнення – це не тільки справжнє мистецтво, а й наука. Тому любителям краще не витрачати даремно час зі своєю камерою (і тим більше телефоном!), А поспостерігати це явище і запам’ятати його.

Можливо, включиться вуличне освітлення

Місяць, що рухається перед Сонцем, кидає тінь на Землю, завдяки чому день на короткий час перетвориться в ніч. Якщо по шляху проходження затемнення спрацюють датчики, то ліхтарі горітимуть як в темний час доби. Небо буде трохи дивного кольору. Ті, хто не перебуває в зоні повного затемнення, все одно зможе ​​побути в сутінках і спостерігати небо незвичайного кольору.

Приготуйтеся до шоу!

Не пропустіть рідкісну можливість, адже наступного повного сонячного затемнення в Америці потрібно чекати до 2024 року!

Джерело

You cannot copy content of this page