fbpx

– Ти ввела в нашій родині систему оплати праці. Не хочеш безкоштовно стригти мою дочку – будеш сама за все платити. Тепер я – не любляча бабуся, а платна няня. Безкоштовно я з онуком сидіти більше не буду, ти сама винна

Я працюю перукарем вже 10 років, заміжня я 8 років. І всі ці 8 років я абсолютно безкоштовно підстригала і фарбувала свекруху і її дочку. Через рік після нашого весілля, сестра чоловіка теж вийшла заміж. І в полку безкоштовних клієнтів прибуло: я стало безкоштовно приводити в порядок волосся чоловіка сестри мого чоловіка і його матері.

Я люблю свою роботу, мені подобається робити людей гарними. Звичайно, мене трохи коробило, що ніхто з них жодного разу не приніс навіть шоколадки. Але чоловік мене заспокоював: адже родичі, потім і вони нам у чомусь допоможуть.

І от, ми з чоловіком нещодавно купили квартиру в іпотеку. Всі наші накопичення вбухали щоб оплатити половину вартості квартири. Природно, на хороший ремонт грошей у нас не було. Тут-то чоловік і вирішив звернутися до своєї сестри за допомогою: вона – штукатур-маляр, її чоловік – плиточник, а у мами чоловіка свій магазин будматеріалів. Ми їм подзвонили, пояснили ситуацію і попросили нам допомогти.

Ні, ми не вимагали щоб вони повністю зробили нам ремонт абсолютно безкоштовно і матеріали для ремонту за півціни. Просто попросили у вільний час приїхати до нас і трохи допомогти. Свекруха сестри чоловіка з радістю зробила нам знижку на шпалери, клей і фарбу. Вона виявилася єдиною нормальним людиною, здатною на почуття вдячності.

Невістка з чоловіком приїхали до нас в суботу. Вона ще напередодні зателефонувала мені і попросила взяти фарбу з салону. План її був такий: я її фарбую, тим часом наші чоловіки обклеюють дитячу і кухню, а як процес фарбування буде закінчений, вона приведе стіни в спальні в порядок. Все так і пройшло. Ось тільки коли вони йшли, стали просити гроші за зроблену роботу.

Коли ми просили їх допомогти, про оплату мови не йшло, вони самі сказали: – Не хвилюйтеся про гроші, ми ж не чужі. Як виявилося, ця фраза мала на увазі знижку в 10% на їх роботу. А що найприкріше, вартість фарбування, яке я їй зробила в той день, з лишком перекривало запитану суму. Я їй це і озвучила.

А за словами сестри чоловіка, це я повинна їй платити за те, що вона дозволяємо мені використовувати себе в якості моделі. Звичайно, якби я тільки вчилася – питань би не було, але ж я – перукар зі стажем, і абсолютно не потребую моделей. Чоловік віддав їм гроші і вони пішли.

Я для себе вирішила, що тепер, якщо вони до мене прийдуть, буду брати з них передоплату чітко за прайсом ще перед маніпуляціями з волоссям. Через 2 місяці сестра чоловіка прийшла до мене в салон. Вона гепнулася в крісло і сказала: – Мені коріння підфарбувати і стрижку, як зазвичай. Я назвала їй суму та попросила оплатити адміністратору.

Вона обурилася, з яких це пір вона повинна платити і так багато: – Та ти що, ми ж рідня. Про які гроші може йти мова? Ти ж пожартувала?

Я запитала: – А чому «ми ж рідня» працює тільки в один бік? Ви з нас взяли за ремонт, і чимало, а «ми ж рідня». Що заважає мені брати з тебе гроші за мою роботу?

– Ой, ти образилася чи що? У нас же вихідний був, а у вихідні зовсім не хочеться безкоштовно працювати. Тим більше, ти мене стрижеш і фарбувати в робочі дні.

Я їй нагадала, що в той день субота не тільки у неї, а й у мене, але мені за мою роботу не заплатили. Наш діалог перервала адміністратор – вона привела до мене нову клієнтку. Я посадила жінку в крісло і почала працювати, не звертаючи уваги на сестру чоловіка. Та пішла, образившись. Уже ввечері мені подзвонила свекруха:

– Ти ввела в нашій родині систему оплати праці. Не хочеш безкоштовно стригти мою дочку – будеш сама за все платити. Тепер я – не любляча бабуся, а платна няня. Безкоштовно я з онуком сидіти більше не буду, ти сама винна.

Я заперечила, що не я перша це почала, але свекруха мені не повірила. Вона сказала, що її дочка не така і кинула слухавку. Тепер мене не кличуть на сімейні свята і вважають ворогом номер один.

Читайте також: У 19 років Наташка захотіла бути самостійною: змусила маму розміняти квартиру, забрала свою частку грошей і зникла на рік. Тепер у неї роботи немає, чоловік її мрії з нею розбігся, і взагалі виявився одружений, і грошей у неї теж більше немає

Свекруха почала говорити про мене гидоти моєму чоловікові, а її дочка підсилає до мене в салон своїх подружок, щоб вони там скандалили. Як не дивно, зі свекрухою чоловікової сестри у мене хороші стосунки. Вона ходить до мене стригтися, а, в свою чергу, робить нам знижку в своєму магазині.

Мені навіть простіше стало, що ці дами зникли з мого життя. А ремонт, що нам допомогли зробити, зовсім невдалим виявився: шпалери відходять і штукатурка потріскалася.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

ПЕРЕДРУК ЗАБОРОНЕНО!

You cannot copy content of this page