fbpx

У 19 вона вперше макарони собі зварила сама: “Поки чогось навчиться, від неї чоловік втече, виблискуючи п’ятами!”

– Моя 19-річна племінниця вчора подвиг зробила! – зі сміхом розповіла знайома, Кіра. – Вперше в житті зварила собі макарони під моїм керівництвом! Уявляєш? До цього до плити не підходила ні разу. Як же вона жити-то буде! Доросла жінка не вміє елементарного. Невістка нічому дочку не навчила!

Племінниця Мая – студентка, дівчина дуже симпатична, сучасна, начитана. Живе активним життям: займається спортом, спілкується з друзями, любить фотографувати і подорожувати. Єдина дочка в благополучній родині, мама з татом готові для неї на все. При цьому Мая зовсім не розпещена примхлива принцеса. Вона доброзичлива і мила, у неї багато подруг і купа планів з порятунку світу.

– Мріє стати волонтером і поїхати рятувати дельфінів, а сама картоплю не вміє чистити! – зітхає Кіра. – Не знаю. Ми з братом вже в початковій школі і суп могли зварити, і холодильник помити і розморозити, і квартиру прибрати до маминого приходу. Підлоги мили, пилососили, трусики, шкарпетки свої прали самі. Шити, в’язати я вчилася із задоволенням. А тут людина бутерброд з сиром собі зробити не зможе, напевно.

Тато Маї – бізнесмен, мама, Катерина, все життя не працює, забезпечує домочадцям міцний тил. Причому, робить це із задоволенням. Заможний чоловік багато раз пропонував дружині найняти хатню робітницю, але Катя про це і чути не хоче. Чужої людини вона в своє гніздечко пустить. І без домробітниці в будинку у них завжди чисто, наготовлено, все випрано і випрасувано.

Домочадці звикли, що вдома на плиті завжди стоїть перше, друге і компот, в шафі висить наглаженних одяг і стопочками лежить білизна, сантехніка сяє білизною, і ніде не знайти ні пилинки. Звідки все це береться і як так виходить, ніхто, схоже, не замислюється.

Вчора ось тільки трапилася накладка – Катерину відвезли в лікарню з апeндиксом, і Маї довелося напружитися і зварити собі макарони. Консультувала її по телефону татова сестра, тітка Кіра.

– Ну ось бачиш, зварила ж! Життя змусило, і навчилася. Може, даремно ти так переживаєш?

– Але так само не можна, це ж кoшмaр якийсь! – з обуренням в голосі говорить Кіра. – У майже двадцять років не вміти плиту включати! Це просто соромно! Скільки я невістці говорила, що дочку треба змушувати допомагати по дому. Нехай вона хоч чогось навчається! Але Катерина тільки відмахується. Каже, господарство від дочки нікуди не піде. Ось буде в неї свій будинок, сім’я, дитина, близькі люди, для яких хочеться готувати і прибирати – тоді, мовляв, вона всьому навчиться махом. А поки є можливість – нехай відпочиває! В молодості потрібно читати, спілкуватися, гуляти, займатися чимось цікавим, шукати себе, а не намивати кахель у ванній.

Катерину в дитинстві домашнім господарством теж не напружували.

– Я не робила вдома ні-чо-го! – розповідає Катерина. – Тільки книжки читала та вчилася. Заміж вийшла, не вміючи толком навіть салат нарізати. Нічого, тепер все роблю чудово. І Майка теж навчиться, коли час прийде!

– Поки вона навчиться, від неї чоловік втече, виблискуючи п’ятами! – зітхає Кіра. – Хто ж буде жити з такою недотепою? Ти виховала побутового iнвaліда!

А як вважаєте ви – це дійсно недогляд матері, якщо дочка в дев’ятнадцять років абсолютно нічого не вміє робити по господарству?

Соромно не вміти в такому віці посмажити курку, почистити картоплю, вимити підлогу?

Читайте також: Син погpoжує в пcиxлікapню здати, бо його колишня стала ріднішою за нього

Чи нічого страшного, коли треба буде – навчиться? До того ж цілком може бути, що і треба – не буде. Вже зараз багато хто з господарських навичок минулих десятиліть смішні і неактуальні: мало хто тепер, наприклад, шиє, в’яже, варить варення-маринади, тере в мисці свої шкарпетки і так далі. Є пральні машини, пилососи, домробітниці і замовлення готової їжі додому, нарешті.

Нерозумно витрачати молодість на миття підлоги і чистку горезвісної картоплі – «щоб вміла це робити». Краще он нехай читає, вчиться, на курси якісь сходить зайвий раз, з друзями зустрітися, хобі займеться. З’їздить куди-небудь, нарешті, подивиться світ. Ось це все дійсно стане в нагоді для майбутнього життя.

Згодні? Що думаєте?

Джерело.

You cannot copy content of this page