– У мене все записано, чого і скільки я на маму витратив. Так що ділитися будемо – треба врахувати. А ти не записувала, ну і даремно! Славко записав і скільки бензину він витратив, коли возив мати в лікарню, і чеки на продукти зберіг, коли і скільки він мамі їжі приніс

Була у мене далека родичка, дама енергійна і спритна. У бізнес вона пішла мало не попереду всієї країни, наживала і збирала добро, не шкодуючи сил, для сина і дочки. Все в дітей вкладала, а потім захворіла. 20 років боролася за життя, спочатку успішно, але потім хвороба стала долати її все більше і частіше.

– Все життя старалася їм все порівну. Лілі квартиру купила двокімнатну, так і через рік старшого сина з однушки в двушку переселила, щоб не заздрив, щоб його невістка проти матері не налаштовувала. Славку машину нову, так тут же і Лілечкі таку ж, вона ж одна, з чоловіком-неробою жити не стала, – розповідала Валентина.

Діти виросли у Валентини розпещені. Син – справжнісінький трутень, тільки і міркував про те, що політична ситуація заважає його успіхам в бізнесі. А що для успіхів треба свою п’яту точку від дивана відірвати, цього Славко не бачив. Він примудрився одружитися з дуже владною і злісною жінкою. Оля всім люто заздрила все життя, особливо сестрі чоловіка Лілі. Ледь що в родині починався скандал: – Твоя мама тільки про Лілечку ненаглядну і думає! А що у неї син є, її не хвилює. Ось вона Лілечці своїм місцем на ринку поступилася, а воно краще, ніж те, де твоя мати нас торгувати поставила. Ліля гроші гребе, а ми животіємо. Тюхтяй ти, вимагати у матері не можеш!

«Тюхтяй» ​​йшов і вимагала. Мама поступалася. Зрештою Валентина примудрилася залишити синові з донькою абсолютно рівноцінні місця на ринку, поряд, щоб не заздрили. Невістка стала сама торгувати, а Ліля найняла дівчину, тому що сама вважала за краще працювати в салоні краси і у неї це непогано виходило.

Ліля була дівчиною набагато простішою, ніж братик, тільки гроші у неї не трималися: звикла з дитинства ні в чому не знати відмови, як тільки потрапить до неї гривні, так відразу вона їх на свої «забаганки» і спустить. А потім Валентина захворіла і потихеньку всі свої заначки стала витрачати на спроби врятувати своє життя. Брат тоді сестрі так сказав: – Мамине місце я забираю собі, сам там стану, буду торгувати. Мені потрібніше, ти ж у своєму салоні все одно, на твоєму місці продавець сидить, а у мене дочка в інститут вступила, годувати треба.

Ліля з братом сперечатися не стала. Їй і справді – дві точки для торгівлі ні до чого. Вона все більше занурювалася в догляд за матір’ю. То звозити, в область, то купити ліків, то прибрати, то прибігти поїсти приготувати. Гроші у сестри і матері закінчилися швидко, попросила Ліля у брата, адже матері треба було продовжити курс лікування, ніби й поліпшення намітилися.

– Немає у мене грошей, я все в розвиток бізнесу вклав. Ти з глузду з’їхала, продати мамину точку! А жити я на що буду? Мати все одно вже не встане, всі гроші вбухали марно! Відвезти в область – відвезу!

Ліля повернулася і пішла грошей в борг у двоюрідної сестри просити. Викрутилися, обійшлося. Тільки хвороба лікуванню вже не піддалася. Через місяць Валентини не стало. Справили поминки на півроку, пішли брат з сестрою в спадок вступати і стали домовлятися, що мамину квартиру треба продавати, а гроші ділити. Тут брат і дістав пухкий зошит: – У мене все записано, чого і скільки я на маму витратив. Так що ділитися будемо – треба врахувати. А ти не записувала, ну і даремно! Славко записав і скільки бензину він витратив, коли возив мати в лікарню, і чеки на продукти зберіг, коли і скільки він мамі їжі приніс …

І витрати на прощання, і вартість поминальної трапези в тій частині, в якій він витратився … Ліля без звуку віддала йому все. З решти погасила борг перед двоюрідною сестрою і пам’ятник на мамі поставила … Гроші у неї ніколи не трималися. Добре хоч, що мама, поки з силах була, сказала: – Дочко, чую я, що Славко з подачі невістки тебе обійде при розподілі спадщини. Ти вже йому не говори, але я квартиру на ім’я твоєї дочки купила. Поки вона маленька, я в неї квартирантів пустила, все ж тобі легше буде. Тільки дивись, щоб брат не дізнався. Жадібні вони, а ти проста …. Знала мати свого сина.

Фото ілюстративне