fbpx

В Україні планують скасувати свята 8 березня та інші. А ви як вважаєте, потрібно переносити свята?

День жінок переноситься.

На розгляд Верховної Ради подали законопроєкт, який пропонує скасувати 8 березня, 1 травня та 9 травня, а замість них започаткувати три нові свята.

Справа в тому, що цей документ вже викликав великий резонанс та суперечки.

Чому в Раді заговорили про скасування улюбленого багатьма українками свята, і які аргументи мають прихильники і противники законопроекту.

Про те, щоб 8 березня скасували в Україні, йдеться у винесеному на ознайомлення у ВР законопроекті.

Законопроект пропонує скасувати Міжнародний жіночий день і вихідний на його честь. Як альтернативу на офіційному рівні пропонують відзначати День української жінки 25 лютого (день народження Лесі Українки) , а також День матері в першу неділю травня. Крім того, святковим днем буде День Тараса Шевченка 9 березня.

Також законопроект пропонує скасувати травневі свята День праці 1 травня і День перемоги 9 травня, але відзначати День пам’яті 8 травня без вихідного.

Що  зміниться, якщо в Україні скасують 8 березня?

Якщо законопроект буде прийнятий, то українці не матимуть вихідного 8 березня. Однак вихідними днями будуть 25 лютого і 9 березня. 8 березня багато українців, можливо, продовжать відзначати за звичкою, але він не буде визнаний святом на офіційному рівні.

Чи потрібен Міжнародний жіночий день в Україні – аргументи “за” і “проти”

Прихильники думки, що 8 березня потрібно скасувати, і ввести замість нього День української жінки 25 лютого, наводять такі аргументи в соціальних мережах і в пояснювальній записці до законопроекту:

“Щодо 8 березня дискусія трохи інша, бо це міжнародний день, – наголошують з сочмереж.

– Багато є прихильників його залишити”.

А ви як вважаєте, потрібно переносити свято?

You cannot copy content of this page