fbpx

Вчені пояснили, чому в одних людей виходить схуднути на дієті, а в інших ні

Ізраїльські вчені з Інституту Вейцмана вивчили рівень цукру 800 добровольців і прийшли до цікавого висновку: навіть якщо ми їмо одну і ту ж їжу, її засвоєння відбувається у різних людей дуже індивідуально. Результати дослідження демонструють, що результати схуднення за допомогою дієти може сильно відрізнятися через особливості обміну речовин у людей.

Під час дослідження 800 піддослідних протягом тижня вживали стандартні сніданки, які містили 50 г вуглеводів. Зміна рівня цукру в крові у відповідь на одну і ту ж їжу у різних добровольців разюче відрізнявся. Це спростовує ідею, що певні продукти є однаково здоровими для всіх.

Доктор Еран Елінав, провідний науковий співробітник Інституту Вейцмана, каже: «Спостереження за такою великою групою добровольців дійсно просвітило нас щодо того, наскільки неточні ми в базовій концепції нашого існування — що ми їмо і яке місце посідає харчування в нашому житті.

Глікемічний індекс їжі, з допомогою якого ми оцінювали рівень цукру в крові, не може бути виміряний об’єктивно, а повинен бути адаптований до кожної окремої людини». Це пояснює, чому в одних людей виходить схуднути на дієті, а в інших ні.

Читайте також: Як вберегтися під час грози. Розвінчуємо найпоширеніші міфи про блискавки

У одної 45-річної пацієнтки було ожиріння і переддіабетний стан. У неї все ніяк не виходило схуднути після безлічі дієт. Виявилося, що рівень цукру у неї підвищують звичайні помідори! Жінці просто не потрібно було їсти їх, хоча всі вважають помідори здоровою їжею.

На жаль, універсальної правильної дієти для всіх не існує. Більш того, меню, відповідне тобі 5 років тому, зараз може принести шкоду. Але підібрати індивідуальний раціон харчування можна, якщо ґрунтуватися на реакції мікрофлори кuшечника на різну їжу. Доктор Еран Елінав закликає всіх дієтологів, гaстроентерологів та імунoлогів світу розробляти індивідуальні дієти, а не користуватися стандартною формулою здорового харчування.

Ми радимо їсти ту їжу, потребу в якій ти відчуваєш на даний момент. Правильне харчування для здорового способу життя — це радше про те, що ти їси, а не про те, чого не їси. Такий спосіб життя не передбачає обмежень. Боротися із зайвою вагою не означає їсти менше. Їж більше тієї їжі, яка найбільше відповідає потребам організму.

Джерело

You cannot copy content of this page