fbpx

Вкрав “Ніно”: Винника звинуватили в плагіаті легендарної пісні 80-х (відео)

Олега Винника підловили на плагіаті відомої пісні легендарної поп-групи 80-х JOY.

Так, музиканти австрійського колективу надали докази того, що народний хіт Винника “Ніно” частково скопійований з їх знаменитої композиції “Touch by touch”, написаної ще у 1984 році.

Співаки з JOY уточнили, що програш пісні Олега Винника дуже нагадує їх мелодію.

“Мені подобається його версія. Але наша пісня першою була хітом усюди”, – зазначив один з учасників групи Енді Швайцер автор тієї самої мелодії, яка, на його думку, дуже схожа на програші в знаменитій “Ніно”.

“В Австрії є вираз: краще вкрасти розумно, ніж написати самому погано. Привіт йому”, – посміялися артисти.

З тим, чи дійсно Винник запозичив музику JOY, учасники групи всерйоз обіцяють розібратися в найближчі два тижні. Вони відзначили, що “Ніно” послухають їх музичні експерти, після чого вирішать, подавати на Винника в суд чи ні.

Подібність в звучанні двох програшів хітів помічають і українські композитори, але вони кажуть, що у Олега мелодія інша, а з JOY співак взяв тільки так звану “музичну цитату”, що не заборонено законом.

Читайте також: “Пробач, Меган. Це модний провал”: У мережі жopcтокo poзкpитикyвали бiлизнy Меган Маркл (фото)

“Перші дві ноти – і все. Це елемент аранжування, це називається “грув” – те, що рухає весь музичний твір. Багато взято в звучанні, але я не бачу тут плагіату. Сьогодні модно повертатися до старих звучаннь”, – висловив свою думку композитор Руслан Квінта.

За словами юристів, в українському законодавстві немає такого визначення, як “авторська цитата” або “вінтажне звучання”. Тому будь-які збіги або програші залишаються під захистом авторського права і ніхто не має права на чужій інтелектуальної власності заробляти гроші.

Продюсери Винника на цей рахунок повідомили, що дійсно в “Ніно” використовували так зване вінтажне звучання, щоб додати атмосфери дискотеки 80-х.

Відео для порівняння пісень:

Джерело.

You cannot copy content of this page