Вплив кольору на настрій, стан і характер людини

Як і звук, колір має таку характеристику, як довжина хвилі. В спектрі ця характеристика збільшується від червоного кольору з найкоротшою хвилею до фіолетового. Вплив кольору на настрій, стан і навіть характер людини було помічено ще в Стародавній Греції.

Сьогодні існує система, яка визначає зв’язок обраного кольору та особливостей характеру людини.

Червоний колір асоціюється з активною життєвою енергією, яскравим почуттям і емоціям, як позитивним, так і негативним. Найчастіше він асоціюється з гнівом і пристрастю. Люди, які віддають перевагу червоному, – як правило, екстраверти. Вони володіють великою працездатністю, добиваються великих успіхів у житті.

Рожевий колір подобається романтикам і людям сентиментальним, схильним до прояву слабкості і ніжності. Більшість шанувальників цього кольору – слабка стать. На організм колір впливає  заспокійливо, сприяє розвитку уяви.

Жовтий здавна асоціювався з кольором золота і багатством. Яскраві відтінки кольору можуть викликати  головний біль. Чисті відтінки допомагають розвинути логіку та аналітичні здібності. Символічно цей колір пов’язують з юністю, фантазією. Люди, які віддають перевагу жовтому, схильні до усамітнення і оригінальним вчинкам.

Оранжевий колір поєднує властивості червоного і жовтого. Тому він також надає енергію, але більш м’яку. Колір асоціюється зі зрілістю, стиглістю. Люди, що люблять цей колір, легко збудливі, але їх енергія рідко знаходить застосування.

Зелений колір асоціюється зі спокоєм і рівновагою. Люди, які віддають перевагу його, часто вибирають роль лідерів, займаються духовними практиками і релігією. Оточуючі не завжди терпляче ставляться до постійної моралізації «зелених» людей.

Блакитний – колір космосу, натхненності, символ неба й істини. Люди, що вибирають цей колір, волелюбні, безтурботні, схильні постійно змінювати спосіб життя і не завжди виконують зобов’язання. Колір фізично асоціюється зі свіжістю і оновленням.

Синій – знак мудрості, спокою і вірності. Люди цього кольору – хороші друзі, готові до самопожертви і позбавлені егоїзму. Вони принципові і педантичні, люблять читати, часто стають філософами.

Фіолетовий колір майже прирівнюється до чорного. Його віддають перевагу люди, схильні до депресій. Традиційно він асоціюється з таємничістю, непізнаності, старістю і стражданнями.

Не завжди люди вибирають чистий колір. У ряді випадків перевага віддається певного відтінку (бузковий, рожевий-фіолетовий, бірюзовий) або поєднанню кольорів. В таких випадках, залежно від більш інтенсивного і приємного кольору, в характері проявляються риси обох кольорів в тій чи іншій мірі.

Читайте також:Як привабливий чоловік впливає на жінку

Джерело.