– Я йду! – прокричала Тетяна Іванівна. – Я йду, і це серйозно. Мене ніхто в цьому будинку не розуміє! Ось уже пів року вона щодня сидить у кафе з телефоном і щось читає

Тетяну Іванівну можна і зараз побачити в забігайлівці, яка розташована поруч з метро. Її легко впізнати – їй за п’ятдесят років, але виглядає вона всього лише на сорок два з половиною роки. В одній руці у неї смартфон, з якого вона щось читає, а в іншій – стаканчик з кавою. Є і дивовижний, особливий, якщо хочете, «знак», за яким її завжди можна впізнати …

Тільки давайте не будемо поспішати! А почнемо з того моменту, коли ця сумна історія досягла бурхливої ​​і сумною кульмінації … Це був початок весни, а може і кінець зими – тобто та саме пора року, яка важко піддається точному визначенню.

Одного вечора, чоловік Тетяни Іванівни прийшов з роботи, і їх дочка – Наташа, сидячи в своєму кріслі, немов стиснулася в грудку, і стала схожа на маленьке кошеня. Вона відчувала, що зараз знову почнеться скандал. В кімнату зайшов батько, і запитав тихенько Наташу: – Як вона?

– Без змін, – прошепотіла Наташа, і приречено махнула рукою.

– Цокає?

– Так.

Чоловік Тетяни Іванівни схопив себе руками за голову, і простогнав: – Це моя вина … Я приділяв їй надто мало уваги! Але я більше не можу це терпіти. Ти їла сьогодні що-небудь?

Наташа заперечливо похитала головою, і попросила: – Тато, прости її. Не лайся з нею.

– Я постараюся, дочко, – пообіцяв він, і пішов до Тетяні Іванівні. Дуже скоро Наташа зрозуміла, що стримати обіцянку батькові не вдасться. З кімнати став доноситися наростаючий шум.

– Я працюю, я хочу приходити додому, і щоб у мене була їжа на столі … Я не можу постійно прибирати в квартирі! Що з тобою трапилося? Хто тебе зачарував! Віддай його сюди … Пролунав вереск Тетяни Іванівни, і крик батька: – Я більше не можу тебе прощати, я втомився! Я стільки раз тебе прощав, а ти …

Наташа закрила вуха руками. А потім їй здалося, що в коридорі хтось впав. Вона не витримала, вибігла, і побачила, що це впали демісезонні чоботи мами, які вона намагалася дістати з антресолі. Слідом за чобітьми посипалися якісь інші речі – соковарка, ракетки для бадмінтону, татів березовий віник для лазні.

– Я йду! – прокричала Тетяна Іванівна. – Я йду, і це серйозно. Мене ніхто в цьому будинку не розуміє!

– Іди! – прокричав їй у відповідь батько. – одумаєшся – повернешся … І тут не витримала Наташа. Вона впала на коліна, обхопила Тетяну Іванівну за ноги, і заплакала: – Мамочко, не покидай нас! Залишся, матусю! Що ж це робиться таке, люди добрі!

Помутнілі від сліз очі Тетяни Іванівну трохи просвітліли. Вона завмерла, здивовано подивилася на Наташу і вимовила: – Дочко? Що з тобою? Тобі через тиждень тридцять років виповниться, а ти поводишся, як маленька … Але Наташа її не почула. Вона ридала.

Незважаючи на це, Тетяна Іванівна пішла. А чоловік прокричав їй з балкона, але вона погано розчула що саме – була година пік, їздило багато машин … Але щось на зразок такого: – Ось коли … перестанеш! Повертайся! Її самотня, тендітна фігурка стояла на зупинці. Вона дочекалася маршрутку і поїхала до сина, в інший кінець міств.

Син жив з дружиною в однокімнатній квартирі, у нього була маленька дитина. Двері Тетяні Іванівні відкрила невістка – Ліза. Побачивши свекруху, вона засмутилася.

– Ви до нас? Знову?

– Так. Я пішла від них назавжди. Не бійся, я вас не потісню, можу спати на кухні. Мені багато місця не треба. Сама знаєш.

– Та я не боюся цього, тільки ви, будь ласка, не цокайте, добре … Це ж нестерпно!

– Де мій син? Де мій улюблений Славік? – сказала Тетяна Іванівна, пропустивши зауваження Лізи повз вуха.

– Скоро прийде, – приречено сказала Ліза. Так вони і живуть з тих пір, до цього дня. Вже більше ніж півроку. Тетяна Іванівна намагається не тіснити сильно молодих. Тому і сидить в забігайлівці поруч з метро, ​​цілими днями. І віддається своєму улюбленому заняттю, заради якого вона пожертвувала майже всім …

Іноді, замаскувавшись, тобто причепивши бутафорські вуса, і надівши берет, заходить її чоловік. Він купує собі гамбургер і з сумом спостерігає за дружиною. А вона сидить, наче нічого й не було, посміхається, і читає свої улюблені історії про тещ і свекрух. Власне через них-то все і закрутилося. Вона читає, цокає язиком, і іноді коментує: – Ось вона молодець! Як вона їх! А то квартиру у неї віджати захотіла невістка! А через п’ять хвилин знову: – Ось що таке робиться? А? Дівчинку цигани вкрали, і тільки за татуюванням її знайшли батьки, через сорок років. Що робиться … Цок-цок!

Якось раз вона навіть чоловікові піднесла смартфон і сказала: – Чоловік дружину вигнав, бо вона в інопланетян повірила! Який нахаба! Але їй привид матері з’явився, і сказав, що треба робити! От молодець-то! Цок!

Чоловік вилаявся під ніс, відкинув від себе гамбургер і пішов. А на зупинці він навіть заплакав.

Тієї весни я з нею і познайомилася, коли приїхала рано вранці, погостювати до подруги, промерзла, і навіть сорок хвилин в метро мене не зігріли. Я зайшла в забігайлівку, вона була майже порожня. Я пила каву і тут почула дивні звуки – якесь підозріле цокання. Мене завжди цікавили такі психічні феномени. І я підійшла до неї, а вона простягнула мені смартфон і сказала: – Що робиться? Внучка доросла захотіла вийти заміж за діда! А сусід приревнував … Але насправді він її матір любив. Цок-цок-цок!

Ну, я поговорила з нею, спробувала заспокоїти. Нещодавно мені дзвонила подруга, і я попросила її зайти в забігайлівку і подивитися – там чи Тетяна Іванівна? Подруга мені передзвонила і сказала: – Там. Сидить. Цокає. На неї скоро туристи приїжджатимуть, щоб подивитися. Ти вже придумай що-небудь? Шкода її …

А що я можу придумати? Тільки написати це, в її улюбленому жанрі «свекротещ», сподіваючись, що вона прочитає, і додати: – Тетяно Іванівно, повертайтеся додому! Вас чекає чоловік і донька!

Історія реальна, фото ілюстративне з вільних джерел

ПЕРЕДРУК ЗАБОРОНЕНО! Спеціально для osoblyva.com