– Я питаю, де ти вешталась? Подзвонила його мати і висловила сумніви, що за продуктами можна ходити так довго

Повернулася з вечора зустрічі випускників запізно – близько опівночі. Але було так чудово, весело, цікаво! Для мене особливо, тому що так рідко вдається кудись вийти, будь-яка можливість – подія! Чоловік – не любитель проводити час поза домом далеко від телевізора і завжди проти, щоб я сходила куди-небудь з подругами. Тому я «вийшла в люди» вперше за останні півроку.

Андрій не спав – чекав, хоча я з ним домовлялася, напевно, протягом місяця, і він не заперечував, щоб я сходила на цей вечір. І у скільки прийду – теж не раз попередила. І вечерю приготувала, і сорочку йому на завтра, і дзвонила кілька разів. Але все одно, він навис наді мною, як грозова хмара.

– Ти де вешталась?

Незрозуміло, що з ним ?! Начебто по телефону розмовляв як зазвичай. Напевно, з матусею поспілкувався, а це останнім часом у нас – гарантія подальшого скандалу.

– Я питаю, де ти вешталась? – чоловік, здається, заводив сам себе.

– Ну, ти ж прекрасно знаєш, що я була на вечорі зустрічі випускників. Ми ж з тобою домовлялися.

– Я не знаю, про що ти там домовлялася! Північ на дворі, а дружина з кимось там вештається і напивається. Ти п’яна! – градус скандалу зростав.

– Андрій, я випила келих шампанського! Що ти несеш, яка п’яна ?!

Читайте також: Серфер осідлав суперхвилю. 50-річний серфер Кларк Росс-Джонс показав клас! Запаморочливе відео

– Ти подивися, на кого ти схожа! Розмальована, одягнена як на панель! – Чоловік уже кричав в голос.

– Тихіше ти, дочку разбудишь! – спробувала я урезонити його.

– Дочку? А ти думаєш про дочку, коли ночами вештаєшся хтозна, де?

Я вирішила більше взагалі нічого не відповідати і закрилася у ванній. Виплакала під акомпанемент виступів чоловіка, про те, як він гарує для сім’ї, а вдома замість дружини, яка живе на всьому готовому, його ніхто не зустрічає. Далі пішло, що я запустила будинок, не займаюся дитиною і взагалі – «правильно матуся казала».

Я могла особливо і не прислухатися, тому що весь комплект його звинувачень давно вивчила напам’ять. Мій чоловік моторoшно ревнивий. Колись, на самому початку відносин, я навіть раділа, що він ревнує, вважаючи, що це говорить про його велику любов до мене. Після весілля мені теж якось вдавалося гасити його напади ревнощів, перетворювати жартома, згладжувати всі ласками і поцілунками.

Поки я чекала дитину, ми практично не лаялися. Мабуть, в цей період чоловік порахував, що вaгітність – гарантія моєї вірності, в якій він постійно сумнівався, хоча я жодного разу не дала йому ні найменшого приводу. Я дійсно люблю свого чоловіка, і навіть в найсміливіших думках ніколи не думала про інших чоловіків. Все змінилося на гірше, коли після декретної відпустки я вийшла на роботу. Так, я працюю, а зовсім не «живу на всьому готовому», як любить дорікати мене чоловік. Але сварки почастішали.

Тепер Андрій став відстежувати, у чому я ходжу на роботу, як фарбуюсь. Вирахував, скільки часу мені потрібно дістатися від роботи до будинку і, не приведи Господи, мені затриматися! Він раптово приходив на роботу, дзвонив виключно по міському телефону, перевіряючи, чи на місці я, зустрічав після роботи без попередження. А коли одного разу зайшов до мене в офіс і побачив, що я сміюся з чоловіком – колегою над чиїмсь жартом, життя моє ускладнилася настільки, що мені довелося змінити роботу. І чоловік став спокійнішим, тільки переконавшись, що я тепер працюю виключно в жіночому колективі.

Додатково масла у вогонь підливає його матуся, яка вміє буквально на порожньому місці парою натяків розлютити його. До смішного доходило: я збираюся в магазин за продуктами, кличу його з собою, ще ображаюся, що він відмовляється. А коли я повертаюся, нав’ючених важкими сумками, мене зустрічає розлючений чоловік – де це я так довго вешталась ?!

Виявляється, подзвонила його мама і висловила сумніви, що за продуктами можна ходити так довго. Ми часто сварилися, причому, іноді він говорив дуже образливі речі, не добираючи слів. Але сварки не були тривалими. У ліжку миттєво мирилися і ще ніколи не засипали, залишаючись в сварці. Андрій завжди просив вибачення і пояснював, що дуже любить мене, тому так сильно ревнує.

Андрій ще якийсь час ходив повз двері у ванну, але я не виходила. В останній раз вилаявшись, він штовхнув її ногою і пішов спати. Через деякий час я вийшла, посиділа ще трохи на кухні і теж вирушила в спальню. Чоловік відвернувся до стінки і робив вигляд, що спить. Я прилягла поруч, потім присунулася і обняла його. Андрій роздратовано смикнув плечем і сказав, що втомився і спить. Я відсунулася і задумалась.

Власне, думала я тільки про одне – до чого призведе така його неприборкані і все зростаючі ревнощі? Кинути роботу, як він мене вмовляє? Але я вже три роки в декретній відпустці сиділа вдома з дитиною, а він і тоді примудрявся причепитися до чого-небудь, перевіряв мій телефон, розігнав усіх моїх подруг. І не дай бог, хтось помилився номером – я тут же піддаваласьдопитам  і закидам в невірності. І краще не ставало. Наша дочка постійно стає свідком сварок і скандалів, чує, як він мене обзиває і принижує.

Але раніше ми хоч в ліжку мирилися, а зараз він лежить на краєчку ліжка, намагаючись навіть часом не доторкнутися до мене. І що далі? До чого все призведе? Я вже так втомилася від всього цього. І, не хочу приховувати, що не раз вже замислювалася про розлучення. Тільки от немає в мене впевненості, що, навіть пішовши від нього, я зможу сховатися від його ревнощів. І найстрашніше, що в його любов я якось вже не вірю і розумію, що і сама не відчуваю до нього колись таких гарячих почуттів. І як бути?

Сніжана

Джерело