– Я заради нього на все пішла, – проливала сльози Олеся, – я готувала те, що він любив, поступилася своєю посадою, я ходила на цей ненависний фітнес, тому що він сказав, що йому подобаються стрункі дівчата, навіть блондинкою стала, хоча мені й не личить. А він все одно пішов

У знайомої доньці 28 років, розумниця-красуня, господиня прекрасна, рукодільниця рідкісна. І в минулому дівчина суто позитивна, вчилася добре, інститут з червоним дипломом закінчила, квартиру однокімнатну в спадок отримала. Питання у знайомої тільки одне, правда, довге: – І що йому ще треба було, чого йому не вистачало, чого йому не жилося, ми все для їх сім’ї з батьком зробили, всім забезпечили, а він все одно від дочки пішов. Сидить тепер, сльози проливає, не зрозуміє, як жити, якою бути, що їм, мужикам, треба?

Олеся вийшла заміж років 3 тому, молода, дійсно гарненька. Ще перед заміжжям ми здивувалися: почала Олеся стрімко з тіла спадати, в спортзал записалася, вранці вставала на годину раніше і неспішно кола по окрузі намотувала. – Олеся вирішила тримати себе в тонусі, – відповіла її мама Неля Миколаївна, – фігуркою зайнялася, жінка повинна за собою стежити, якщо хоче утримати свого чоловіка поруч.

Об’єктом «утримання» був молодий чоловік, який трудився з Олесею в одній організації, приїжджий, не мав в столиці свого кута і орендував квартиру з приятелем. Матвій був симпатичним, брутальним, «з перспективами», як пояснила нам Неля Миколаївна. Через короткий час  Олеся стала дивовижно стрункою, вийшла заміж і перебрався Матвій в любовно влаштоване Олесею і її батьками гніздечко.

Через півроку після заміжжя зустрічаю її зовсім в іншому вигляді: з миловидної шатенки дівчина перетворилася на платинову блондинку. І якось втратила індивідуальність свою чи що? Зблякла від природи бліда шкіра, стали невиразними очі. – Матвію завжди блондинки подобалися, – сказала по секрету НеляМиколаївна, – сваха нашептала, ось Олеся і старається. Чого не зробиш, заради коханого чоловіка.

До слова, ті хлопці, з якими Олеся крутила романи до заміжжя, були високими, спортивними брюнетами. Видно було, що такий типаж Олесі дуже подобався. Матвій же мав середній зріст, був кремезний і зовсім не подумав міняти свій природний русявий колір волосся.

Але Олесині зусилля на ниві сімейного життя тривали: вона записалася на курси водіння, тому що чоловіки цінують автоледи, правда, машину, куплену батьками дівчини, чомусь водив Матвій. – Нехай відчуває себе чоловіком, – вселяла доньці Неля Миколаївна, – для чоловіка в шлюбі важливий внутрішній комфорт, жінка не повинна його пригнічувати, якщо хоче зберегти сім’ю. І дитину, дитину треба народжувати скоріше.

Але з дитиною вийшла промашка: Матвій вважав, що вони повинні пожити кілька років «для себе». – Не для себе, а для нього, – зі злістю сказала одного разу двоюрідна Олесина сестра, – все заради комфорту Матвія, він і звик дуже швидко. Освоївся. Хто думав про Олеськин комфорті?

Через рік після заміжжя Олеся за наполяганням Матвія звільнилася з улюбленої роботи. Ні, начальство нормально дивилося на те, що в їх організації працює подружжя, ніхто не вимагав нічого. Навіть Матвій не вимагав, просто тонко натякнув. – Я не зможу отримати підвищення, – сумно сказав він дружині, – ми на рівних працюємо, але ти симпатична молода жінка, ти завжди будеш в очах шефа напів корпуса попереду мене, хоча я і працюю краще.

І Олеся радісно побігла поступатися чоловікові дорогою до кар’єрних вершин, хоча начальство і намагалося її відрадити від такого необачного кроку. Вона знайшла роботу ближче до дому, втратила половину в зарплаті. – Зате тепер сім’ї і чоловікові вона буде приділяти набагато більше часу і уваги, – раділа Неля Миколаївна, – менше на дорогу буде часу втрачати, чоловіка буде з роботи зустрічати вже готовою вечерею, а всіх грошей не заробиш.

Матвій, до слова, підвищення так і не отримав, замість нього призначили … іншого чоловіка. А ще через рік він пішов від Олесі. – Ти перестала розвиватися, – сказав він їй, – з тобою нема про що поговорити.

– Я заради нього на все пішла, – проливала сльози Олеся, – я готувала те, що він любив, я жила його інтересами, поступалася, я ходила на цей ненависний фітнес, тому що він сказав, що йому подобаються стрункі дівчата, я закинула свої захоплення, я навіть блондинкою стала, хоча мені й не личить.

– Всім пожертвувала дочка, – горювала Неля Миколаївна, чи не вона була відданою сім’ї, турботливою, розуміючою. Вона ж любила його до самозречення, а він …

А може не треба було до самозречення? Не треба було відрікатися від себе, тоді б і дружина залишилася цікавою. Адже зустрів він її до цих кардинальних змін, заради сім’ї? Звичайно, Матвій, як я розумію, той ще «супчик», а й Олеся винна.

А ви як вважаєте?

Фото ілюстративне з вільних джерел