Як все відбулося, я до сих пір не дуже розумію. Шматочок крaдeного щастя

Я багато читала і чула, коли жінки  погано гворять про дружин,які зраджують своїм чоловікам, а вже як дістається тим, хто забрав чоловіка з сім’ї, і говорити нема чого. Колись і я теж нетерпимо ставилася до самого факту подружньої зради. Може, не сварила вголос, не ганьбила, але ніколи не схвалювала, вважаючи, що якщо вже ти заміжня, то поводься відповідно своїм обов’язкам.

Але трапився в моєму житті такий епізод, який змусив мене мовчати, коли обговорюються подібні теми, і не тому, що я втратила право когось судити, а тому, що зрозуміла для себе, що в житті буває все, і існують такі сили, що не перемогти.

Сама я заміжня вже 23 роки. Сім’я у нас дружна, чоловіка я люблю і поважаю. Виростили двох дітей, а тепер допомагаємо ростити онуків. Здавалося б, життя прожите не даремно, борг свій виконала сповна, але коли я думаю про прожиті роки, то в першу чергу згадую не подружнє життя, а той самий епізод.

Може бути, кому-то він здасться незначним, або зовсім не таким, щоб його варто було згадувати стільки років, але для мене це дуже важливо. Він перевернув все моє життя, змусив на себе по-іншому подивитися, і на інших людей теж, особливо на жінок і їх жіночі долі.

Читайте також:  Нескінченний бумеранг. Як ви ставитеся до батьків, так само і ваші діти ставитимуться до вас

Того літа ми планували всією сім’єю поїхати в Туреччину, довго збиралися, але чоловіка відправили у відрядження на місяць, і всі плани було зруйновано. Дітей я відвезла до батьків, а сама перенесла відпустку, щоб по приїзду чоловіка відпочити разом з ним. Увечері мені подзвонила моя подруга, з якою ми разом в інституті вчилися. Вона сказала, що приїхали наші однокурсники, і вирішено зібратися всім разом. Я теж з радістю погодилася піти, тим більше, що вдома все одно справ ніяких, і ніхто не чекає.

Георгій, Гоша був моїм першим коханням. Ми з ним дружили з першого курсу і збиралися одружитися, але через поведінку його,  самолюбство у мене вийшло так, що ми розлучилися. Він швидко одружився на якійсь дівчині з іншої групи, а я познайомилася зі своїм чоловіком. Потім вони поїхали кудись, і я до цієї ось зустрічі нічого про нього не чула і не знала.

Як все відбулося, я до сих пір не дуже розумію. Ми втекли з ним з ресторану, проговорили всю ніч, а на ранок він мене умовив поїхати з ним хоча б на тиждень до моря. Я до сих пір не можу пояснити, що зі мною сталося, але коли я його побачила, ніби й не було тих років розлуки, вся моя любов до нього просто підступила до горла, не даючи зітхнути. Це було сильніше за мене. І я бачила, що він відчуває те ж саме . І все так склалося – і з роботою, і в іншому, що я не встигла отямитися, як уже сиділа в літаку.

Цей тиждень я ніколи не забуду. Саме тоді я зрозуміла, що таке – бути жінкою, бажаною, коханою, . Жінкою, яку обожнюють, вгадують кожне бажання, купають в ніжності і любові. Ми купалися і загоряли, танцювали, пили вино, гуляли і любили один одного так, немов перші це придумали. Навіть зараз серце щемить, коли я згадую ці дні. Це було як чад, але такий сильний і хвилюючий, що жодної здорової думки не спадало на думку. Коли пролетів тиждень нашого щастя, ми, як у півсні, повернулися.

Звичайно, я схаменулася. Проплакала всю ніч і зрозуміла, що нічого у нас не вийде: у кожного своє життя, сім’ї, діти, і руйнувати все це просто нечесно. Я вийшла на роботу, а Гоша поїхав додому. Коли ми розлучалися, навіть сліз не було, така тупа біль всередині. І ще, я попросила його ніколи більше не приїжджати.

Це сталося багато років тому. Я стільки всього передумала. Чесне слово, мені ніколи до цього випадку і в голову не приходило чоловікові зрадити, інші чоловіки мене не цікавили. А тут я немов з глузду з’їхала – так сильно мене потягнуло до Георгія, що протистояти я не змогла. Мені здається, що якщо б навіть чоловік був удома, то я все одно втекла б. Хіба що дітина на порозі змогли б мене утримати … Так що сім’я моя на волосині трималася .

Чоловік, звичайно, ніколи не дізнався і не дізнається про це. Але те, що я якось змінилася, зауважив відразу. Правда, списав це на розлуку – ми так надовго з ним не розлучалися ніколи. Про Гошу одного разу колишня однокурсниця обмовилася, що він з сім’єю і дітьми (їх у нього троє) поїхав в США.

А я з тих пір, коли чую про чиюсь любов, відразу згадую, як сама тоді весь розум втратила, впоратися з собою не могла, і не засуджую інших. Є ця невідома сила, яка сильніше нас, яка змушує і людську зневагу пережити, і докори сумління – все на світі. А ті, хто вважає, що все це дурниці, просто не переживали нічого схожого.

Можлово, пощастило, а можливо, варто пожаліти, що не дано. Все від людини залежить.

Марина

Джерело