fbpx

Якщо мрії ще не здійснились – це для вас: Притча про ціну наших бажань

На задвірках Всесвіту знаходиться один магазинчик. Вивіски на цьому магазині немає вже давно, її колись зірвало космічним ураганом, а нову господар не став прибивати, тому, що кожен місцевий житель і так знав, що магазин продає бажання. Асортимент магазину був величезний: тут можна було купити майже все.

Величезні яхти, квартири, заміжжя, пост віце-президента корпорації, гроші, дітей, улюблену роботу, великі гpyди, перемогу в конкурсі, великі машини, футбольні клуби, владу, успіх, каблучки з діамантами і багато-багато іншого.

Не продавалися тільки життя і смepть (цим займався головний офіс, який знаходився в іншій Галактиці). Кожен прийшов в магазин (а є ж і такі бажаючі, які жодного разу не зайшли в магазин, а залишилися сидіти на своїй пoпi і бажати) в першу чергу дізнавався ціну свого бажання. Ціни були різні.

Наприклад, улюблена робота коштувала відмови від стабільності і передбачуваності, готовність самостійно планувати і структурувати своє життя, віри у власні сили дозволу собі працювати там, де подобається, а не там, де треба.

Влада коштувала трохи більше: треба було відмовитися від деяких своїх переконань, вміти всьому знаходити раціональне пояснення, вміти відмовляти іншим, знати собі ціну (і вона повинна бути досить високою), дозволяти собі говорити «Я», заявляти про себе, незважаючи на схвалення або несхвалення оточуючих.

Деякі ціни здавалися дивними. Заміжжя можна було отримати прмайже задарма, а ось щасливе життя коштувала дорого – персональна відповідальність за власне щастя, вміння отримувати задоволення від життя, знання своїх бажань, відмова від прагнення відповідати навколишнім, невеличке відчуття провини, вміння цінувати те, що є, дозволити собі бути щасливою, усвідомлення власної цінності і значущостi, ризик втратити деяких друзів і знайомих.

Не кожен, хто прийде в магазин був готовий відразу купити бажання. Деякі, побачивши ціну, відразу розверталися і йшли. Інші довго стояли в роздумах, перераховуючи готівку, і розмірковуючи де б дістати ще. Хтось починав скаржитися на занадто високі ціни і просив у господаря знижку або питав коли буде розпродаж.

А були й такі, які діставали з кишені свої заощадження і отримували заповітне бажання, загорнуте в красиву упаковку. На щасливчиків заздрісно дивилися інші покупці, перешіптуючись між собою про те, що, напевно, господар магазіну їх знайомий і бажання дісталося їм просто так, без жодних зусиль.

Читайте також: Дарує дітей та зцілює від нaйвaжчих нeдyг: Джерело Святої Анни ніколи не пересихає

Господарю магазину часто пропонували знизити ціни, щоб збільшити кількість покупців. Але він завжди відмовлявся, кажучи, що від цього стpaждaтиме якість бажань. Коли у господаря запитували, чи не боїться він розоритися, то він хитав головою і відповідав, що в усі часи будуть сміливці, які готові ризикувати і змінювати своє життя, відмовлятися від звичного і передбачуваною життя, здатні повірити в себе і в свої бажання, які мають сили і засоби для того, щоб оплатити виконання своїх бажань.

PS На дверях магазину висить оголошення: «Якщо твоє бажання не виконується, значить, воно ще не оплачено».

You cannot copy content of this page