fbpx

Дарує дітей та зцілює від нaйвaжчих нeдyг: Джерело Святої Анни ніколи не пересихає

«Джерело Святої Анни пересохло через московських попів» або «вода зникла через бізнес». Соцмережами досить часто ширяться подібні чутки про відоме на всю Україну джерело святої Анни у селі Онишківці Дубенського району – місце паломництва тисяч віруючих та охочих зцілитися.

Джерело знаходиться на території жіночого монастиря. Воно протікає під храмом Святої Праведної Анни, утворюючи на виході невеличке озерце, в якому і окунаються віруючі. З його появою пов’язана давня легенда – нібито ще у XVI столітті на цьому місці з’явилася чудотворна ікона Божої Матері. Відтоді у цьому святому місці відбувається багато чудес.

На стоянці поряд з жіночим монастирем – десятки автомобілів з номерними знаками різних регіонів України. Помічаємо машину з Молдови. Звідти до джерела приїхали родини священиків. Зізнаються, що вже не вперше тут.

А от туристка з Хмельницької області Юлія Драпата з чоловіком приїхала сюди, бо багато чула про цілющі властивості води і вирішила особисто в цьому переконатися.

— У нашому селі кілька бездітних жінок зaвaгiтніли після купання тут, — каже жінка. – Тому вирішили приїхати сюди, особисто побачити це диво-джерело, покупатися в ньому.

Їдуть сюди шукати зцілення від і серйозніших недуг – Ігор Лисаковський з Чернігова разом з дітьми привіз oнкoхвoру дружину.

— Багато чули історій про зцілення. Навіть від paку. Сподіваємося на оздоровлення, на Боже Благословення, — каже прочанин.

Доглядають за джерелом монахині скиту Святої праведної Анни. Їх тут проживає 32. Торік джерело через засуху суттєво обміліло. Тож монахині вирішили спустити воду та почистити купель від мулу.

— Нині води більше метра. Навіть торік у спеку криниця, звідки поступає вода, не пересихала. Люди звідти набирали воду у відра та обливалися. Чутки, що ми завозимо її цистернами, не відповідають дійсності, — каже старша сестра скиту Святої праведної Анни монахиня Рахіль

Повірити в те, що везуть воду в купель цистернами, дуже складно. По-перше, басейн надто великий і глибокий, тож невідомо скільки часу і автоцистерн знадобилося б для того, щоб його заповнити. Та й сама «привозна» вода у таку спеку дуже швидко нагрілася б. А в джерелі вона майже крижана.

Навіть у серпні її температура не перевищує чотири градуси. Вона кришталево чиста. Проби показали, що має підвищений вміст срібла. Такою її робить пласт крейди, з-під якого б’є джерело.

— Таку структуровану воду робить крейдяний горизонт, який залягає на глибині до сотні метрів. Він, наче фільтр, очищує воду, — каже професор Національного університету водного господарства та природокористування, фахівець з гідравліки Микола Хлапук. — Вода з джерела корисна за всіма показниками, вона бактерицидна.

Усі випадки зцілення прочан записують у спеціальній книзі. Ці записи зберігають при монастирі. Монахині кажуть, що у більшості випадків джерело святої Анни допомагає при бeзплiдді.

— Таких випадків сотні, ми вже збилися з ліку. Найкращим свідченням сили та благодаті води джерела є реальні історії. Головне вірити в диво, — каже сестра Рахіль. — До прикладу, місяць тому приїздив чоловік, який мав важку форму гeпaтиту С. Їздив сюди щотижня. Нещодавно залишив запис, що хвоpoба відступила, хоча лікарі прогнозували смepть.

Як би там не було – чи то дійсно вищі сили роблять воду у джерелі цілющою, чи усе через хімічний склад, але вона століттями допомагає людям, рятуючи їх від різних недуг. Тому звістка про чудодійні властивості джерела передається із уст в уста і прочани сюди їдуть звідусіль.

До слова, за 500 метрів звідси монахині почали облагороджувати ще одне джерело – Святої Трійці. За переказами, воно утворилося, коли в сосну вдарила блискавка і з-під землі почало бити одразу три струмки. Вода тут має інший присмак, хоча теж надзвичайно холодна.

Отож, не виключено, що вже незабаром прочани теж масово купатимуться у ще одній чудодійній водоймі на Дубенщині. А поки тут, подалі від очей прочан, частіше занурюються самі монахині.

Володимир МИКОЛАЙЧУК, «PRESS-ЦЕНТР»

You cannot copy content of this page