fbpx
Життя

– З сестри приклад бери, ось вона нас з батьком послухала, як живе зараз, не чоловік, а золото, все для неї – казала мати. І я послухала, а потім 20 років шкодувала

Я пам’ятаю Гришка ще хлопчиськом, який мчить на велосипеді з букетиком польових ромашок, спеціально зібраним для мене. Пам’ятаю, як він нерішуче вручав його мені, я схилялася, вдихаючи запах квітів, а він посміхався. Цю посмішку я не забуду ніколи.

– Доню, серйознішою потрібно бути, що це таке любов? Сьогодні є, а завта почнеться доросле життя. Опора потрібна, а не любов. Вітряний твій Гришка, несерйозний. Джерело

Я тікала, не хотіла слухати мати. А потім все ж насіння сумнівів зародилися в моїй душі.

– З сестри приклад бери, ось вона нас з батьком послухала, як живе зараз, не чоловік, а золото, все для неї.

Ось і я прислухалася, в інституті за мною почав доглядати Андрій, син нашого завідувача кафедрою, батьки були щасливі. За нього то я і вийшла заміж незабаром.

Все вийшло, як мріяла моя мама, я могла сидіти вдома і не працювати, що перший час і робила, поки синочок був маленький, а потім завила від одноманітності і нудьги. У пошуках роботи знайшла одну непогану будівельну фірму, куди і влаштувалася менеджером, а буквально через тиждень у нашому відділі змінився керівник.

– Чула новину? У нас новий начальник! Симпатичний! Правда одружений, але це ж добре, коли в колективі є гідний чоловік! – сказала Катя, моя колега, не встигла я увійти в кабінет з ранку, – до речі його звуть Григорій Пантелійович.

«Невже це він?» – здригнулася я, не повіривши своїм вухам.

Григорій Пантелійович виявився тим самим Гришкой з моєї юності. Тільки вже змужнілим, серйозним чоловіком. Він увійшов, представився, подивився пильно на мене, а очі тут же все сказали за нього.

– Інна, ти все так само прекрасна! Скільки років минуло, як поживеш? Бачу заміж вийшла, – сказав він пізніше.

– Так, у мене все добре, ось працюю, синочку вже чотири.

– У мене дочка, три рочки їй.

– О, рада за тебе, – сказала я трохи розчаровано, а на що я розраховувала, дурна.

Потекли наші робочі будні, в обід ми бігали в сусіднє кафе, а вечорами Гриша підкидав мене до супермаркету, та й сам частенько отоварювався там. Коли я питала його про дружину, він постійно відмахувався, або говорив, що самому швидше все зробити.

Колектив у нас був молодий, тому частенько в теплу погоду ми виїжджали на природу, влаштовували корпоративи з нагоди і без. Я брала з собою чоловіка і сина, коли ми їздили на базу відпочинку, а Григорій був незмінно один.

– Гриш, а чому дочку з дружиною не візьмеш? – якось запитала я.

– Та якось в голову не приходило.

Наступного разу він привіз Олю. Наш син діловито підійшов до дівчинки, взяв її за руку:

– Тепер ти будеш грати зі мною! – і повів до пісочниці, чим викликав бурхливий сміх моїх колег, і тата в тому числі.

Так минув рік, треба сказати рік був просто чудовий: на роботі у мене все виходило, додали кілька разів зарплату, чоловік успішно захистив кандидатську.

Навіть мама, яка свого часу була проти мого начальника, похвалила його і зізналася, що була не права.

– Інно, ти давай обережніше! – посміхнулася вона.

– Ти про що, мамо?

– Так я ж бачу, як твій Григорій на тебе дивиться. Стільки років пройшло, не забув мабуть.

– Він просто друг сім’ї, не переживай, все в минулому.

-І ти в це дійсно віриш?

Незабаром біла смуга мого життя закінчилася. Заxворів чоловік. Я металася між роботою, лікaрнею і домом. Допомогли зв’язки його батька, і звичайно ж гроші.

Здавалося, ми все витримали, Андрій пішов на поправку, але … через кілька років хвoроба забрала його у мене остаточно.

Довго я не могла прийти в себе, практично непоміченим пройшов від’їзд Григорія з донькою в інше місто, де йому запропонували місце в іншій організації, з більш високою заробітною платою.

На цьому наш зв’язок обірвався, його телефон не відповідав, а потім я вирішила, значить так тому і бути.

Роки летіли, як птахи, виріс мій син, закінчив школу з медаллю, почалося у нього студентське життя.

А я незмінно залишалася одна, приходила додому в порожню квартиру, готувала собі вечерю, я почала боятися цих самотніх, порожніх вечорів, тому часто затримувалася, але, зізнаюся, не сильно це і допомагало.

– Матусю, я хочу познайомити тебе з однією людиною, – якось сказав син.

– У тебе з’явилася дівчина? – посміхнулася я.

– Так, кілька місяців тому познайомилися.

– Добре, приводь її в суботу, саме бабуся обіцяла приїхати, влаштуємо сімейну вечерю.

А сама засумувала.

«Ну ось, скоро син одружується, залишуся одна.»

В суботу я приготувала смачну вечерю, прибрала до блиску квартиру, та сіла в очікуванні гостей.

І ось на порозі стояла вона.

– Мамо, це Ольга. – представив син, я посміхнулася, а серце тривожно тьохнуло.

Ольга справила на мене хороше враження: легка, вихована, начитана, здавалося, вона може підтримати розмову на будь-яку тему, такі зараз звичайно рідкість. До того ж в ній було щось рідне, до болю знайоме, але що?

– Маму я не пам’ятаю, – розповідала вона – батько мене один виховав, він розповідав, що вона нас залишила, коли мені два роки було.

– Як кинула? – здивувалася я.

– Ось так, зустріла нову любов, ми виявилися зайвими в її житті. Я пробувала її розшукати через соцмережі, навіть знайшла схожу на її старі фотографії жінку, але батько сказав – не потрібно. Раз вона з такою легкістю відмовилася від рідних людей і весь цей час жодного разу не дала про себе знати, значить ми їй не особливо й потрібні.

– А батько, не одружився більше?

– Ні, все життя працював, спочатку ми жили тут, потім на кілька років виїхали, а тепер ось знову повернулися. Я перевелася до місцевого інститут, два роки залишилося, а потім буду допомагати батькові, вистачить, і так напахався за своє життя. Я дуже люблю свого тата.

– А як його звати? – нерішуче запитала я, вже дуже мені Ольга когось нагадувала із знайомих, я все гадала, чи не в силах згадати.

– Грирогій, Григорій Пантелійович. Так, у дідуся було красиве старовинне ім’я.

Я здригнулася, а моя мама з дзвоном впустила чайну чашку на підлогу.

– На щастя, – сказала вона, якось дивно глянувши на мене.

– Я була знайома з твоїм батьком, ми разом працювали, а ви з Антошкой любили разом грати, поки маленькими були, до від’їзду вашого.

– Так ви тітка Інна? – зраділа Ольга – тато багато про вас розповідав! Приходьте до нас на вечерю, він буде дуже радий ось побачите.

Незабаром ми з Грицем побачилися.

– Чому ти не сказав, що тебе кинула дружина? – запитала я того ж вечора.

– А що б це змінило? У тебе був чоловік. Ось я і брехав, що у мене все добре, та й якось соромно було – кинутий батько-одинак.

– Так значить ти тоді втік від мене?

– Майже, мені дійсно запропонували хорошу роботу, – знизав плечима Григорій.

– А чому номер змінив?

– Сам не знаю, думав, що все в минулому, не можу тебе забути, коли з Олею повернулися, все хотів знайти тебе, поговорити. Та чи потрібен я тобі зі своїми болячками тепер.

– Дурень ти Гришко, потрібен! Тепер ми одна велика сім’я, – я кивнула на наших дітей, які щось туркотять в своїй кімнаті, – бачиш, доля не відпускає нас одне від одного, як би ми того не хотіли.

Читайте також: Їй цілих 5 років зраджував чоловік і вона безсило поскаржилась бабуся. А та просто попросила онуку взяти в руки моркву. Цю історію має прочитати кожен

Григорій обняв мене, сльози котилися по щоках, мені здавалося, що не було цих двадцяти років, зараз він дістане з-за спини букет польових квітів, а я вдихну їх дзвінкий аромат.

Місяць тому ми подали заяву, діти раді, мама моя навіть розплакалася, дізнавшись про це.

– Що ж я наробила донечко, одружилися б, жили душа в душу.

– Не вини себе, мамо, значить нам треба було прожити всі ці роки одне без одного, щоб зрозуміти, що ми дві половинки одного цілого. Дякую тобі за все!

You cannot copy content of this page