Знімуть стрес, заспокоять і допоможуть заснути. Які рослини повинні бути на вашому підвіконні

Людина завжди намагалась зробити своє житло затишним і комфортним, використовуючи для цього різні способи. Одним з них є кімнатні рослини, які освіжають інтер’єр, оживляють кімнату і радують око.

Однак, це далеко не всі корисні властивості, якими володіють кімнатні рослини. Крім усього іншого, вони позитивно впливають на наше здоров’я, очищаючи повітря, збагачуючи приміщення киснем, нейтралізуючи токсини і знижуючи рівень вуглекислого газу. Яким рослинам слід віддати перевагу, і які з них є найкориснішими, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Лідером серед кімнатних рослин є фікус. Саме він вважається рекордсменом по очищенню повітря. Листя фікуса поглинають такі шкідливі речовини, як формальдегід, аміак і бензол. Крім того, фікус буквально притягує до себе пил, що осідає з меблів, одягу і навіть з людського тіла. Також варто відзначити, що фікус позитивно впливає на психіку людини, надаючи заспокійливий і розслабляючий ефект. Ця рослина не потребує особливого догляду, вона любить світло і вологу, але може рости і в півтіні при помірному поливі.

Наступна рослина в списку найбільш корисних – це герань. Особливістю герані можна вважати те, що вона здатна нормалізувати артеріальний тиск. Герань знімає стрес, заспокоює і допомагає заснути, тому рекомендується поставити її в спальні. Ще одним вдалим місцем для розміщення герані є кухня. Пов’язано це з тим, що ця рослина прекрасно нейтралізує запахи і не дає їм поширюватися по всьому будинку. Вважається також, що герань знешкоджує несприятливі енергетичні зони в приміщенні.

Читайте також: Мачуха викинула на вулицю. Я ледве-ледве зводжу кінці з кінцями і мені часто просто не має що їсти

Не так давно стало відомо про користь кактуса і його позитивному впливі на атмосферу в приміщенні. Якщо ви хочете отримати максимальний ефект, віддайте перевагу видам кактуса з довгими голками. Ця рослина є незамінним в тих приміщеннях, де знаходиться комп’ютер і інша техніка, так як кактус здатний знижувати шкідливу іонізацію повітря і захищати людський організм від електромагнітного випромінювання. Найкраще помістити кактус біля комп’ютера, телевізора і принтера.

Така кімнатна рослина, як драцена, що відноситься до сімейства пальмових, не тільки прикрасить інтер’єр і внесе в нього нотки екзотики, але і очистить повітря від шкідливих речовин, що виділяються з лінолеуму, меблів, лакових покриттів, теплоізоляції і інших синтетичних матеріалів. Драцена здатна за добу повністю очистити і оновити повітря в кімнаті, знешкоджуючи його від формальдегіду. Оптимальними умовами для драцени є півтінь і помірний полив, тому ставити її на підвіконня не рекомендується.

До числа корисних кімнатних рослин можна віднести алоє або, як його називають в народі, столітник. Алое практично не робить ніякого впливу на повітря в приміщенні, але зате може замінити домашню аптечку. Сік цієї рослини допомагає при опіках і шкірних захворюваннях, заліковує гнійні рани і надає бактерицидну і протизапальну дію. Крім того, сік алое часто приймають всередину для боротьби з хронічним бронхітом, туберкульозом, пневмонією та кишковими захворюваннями. Алоє покращує апетит і має легкий проносний ефект.

Сансевієрія або «тещин язик». Рослина Сансев’єрія, яке більше відома під назвою «тещин язик» часто тримають на кухні, так як основний його здатністю є поглинання неприємних запахів. Добре поглинає сансевієрія і вихлопні гази, тому його рекомендується мати і тим, хто живе недалеко від дороги або на першому поверсі. Крім того, це одне із самих невибагливих у догляді рослин, яке не потребує багато уваги. Його досить поливати раз в два дні, а тримати можна як на вікні, так і в місцях з низьким рівнем приміщенні.

Джерело