1 червня – Всесвітній день батьків і День захисту дітей: історія та особливості свята

1 червня відзначають Міжнародний день дітей або День захисту дітей, а також Всесвітній день батьків.
День захисту дітей або «День дітей» був заснований у 1949 році у Франції. Це радісне і веселе дитяче свято відзначають у 51-й країні світу.

Заходи в цей день спрямовані на привернення уваги людства до проблем дітей, їх здоров’я, життя і забезпечення щасливого дитинства. Для дітей влаштовують різні конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи, виступи артистів і аніматорів.

В Україні його вперше почали відзначати з 1 червня 1998 року, з дня підписання указу президента від 30 травня 1998 року на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей “Україна – дітям”.

Всесвітній день батьків – це більш молоде свято. Його почали відзначати в 2012 році. В багатьох країнах світу проводяться різноманітні заходи, спрямовані на вшанування загальноприйнятих традиційних сімейних цінностей, ролі і значення батьків для всіх поколінь.

Бути батьками для своїх дітей, прикладом і беззастережним авторитетом – це високий привілей! Це радість і велике щастя. Батьки закладають правильний фундамент взаєморозуміння, поваги та людяності своїй дитині. “Добрий приклад кращий за сто слів” – говорить народна мудрість.

Фото ілюстративне з відкритих джерел