fbpx

14 січня – Обрізання Господнє: що можна і не можна робити цього дня

Сьогодні відзначається одне з найважливіших свят для всіх православних християн – Обрізання Господнє.

Це не двонадесяте свято. Незважаючи на це, сьогодні в церквах проходитиме незвичайне святкове богослужіння, яке варто відвідати, якщо у вас є на цей час.

Причиною незвичайної служби є друга важлива подія цього дня – день пам’яті Василя Великого.

Сенс обрізання полягав у тому, щоб показати людству, що Ісус був Богом, але Богом у тілі.

Це справжнє втілення Бога, яке відчутне і видиме. Інший сенс даного свята і давньої традиції — у тому, що Христос смиренно ухвалив людські закони. Він дотримувався заповідей, які залишили предки.

14 січня можна накривати на стіл та збиратися всією родиною разом. Жодного посту в цей день немає, тому можна подавати будь-які страви. Головне – не зловживати алкоголем.

Тяжка фізична робота сьогодні не вітається. Замість неї краще зайнятися готуванням чи духовними справами, читанням молитов.

Не варто забувати про те, щоб згадати слово Святого Василя, який залишив нам у спадок текст однієї з головних молитов у православ’ї під назвою Символ віри.

У народі цей день називали ” Шахтар ” . Наприклад, якщо 14 січня буде ясний вечір та ніч, то влітку буде багатий урожай.

Дерева, вкриті інієм, вказують на те, що влітку буде багато меду, яблук та груш. Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде холодною.

You cannot copy content of this page