fbpx
Культура

1 квітня – День сміху: історія свята та традиції святкування в різних країнах світу

1 квітня – День сміху. Всесвітнє свято, яке відзначається в багатьох країнах світу. В Україну, як зазначають науковці, це свято прийшло з Німеччини, на початку XVIII ст.

Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою. Цього дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком. Звідки і маємо приповідку: «Першого квітня — брехня всесвітня!».

Існує декілька версій походження цього веселого свята. За першою – 1 квітня святкувалося в Індії та Стародавньому Римі, як день весняного рівнодення. Люди масово влаштовували гуляння з жартами і витівками — цим самим намагалися задобрити весняні капризи природи жартами і розіграшами.

За другою версією – у день, що відповідає сучасному 1 квітня, відбулося Воскресіння Христове.

Це свято святкується зараз у всьому світі і є дуже популярним, хоча і неофіційним. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих або жартувати над ними.

За традіцією в таких країнах, як Нова Зеландія, Ірландія, Великобританія, Австралія та Південна Африка, розіграші влаштовуються тільки до полудня. Прокинувшись, всі негайно починають розігрувати один одного і дарувати незвичайні смішні подарунки. А тих, хто жартує вже після полудня, називають «квітневими дурнями».

У Болгарії це свято в особливій пошані. Жителі цієї країни дуже люблять жарти та розіграші. Особливо радіють святу діти. Газети та радіо теж із задоволенням розігрують населення, підносячи просто карколомні новини!

В Італії та Франції 1 квітня можна зустріти людей з паперовою рибою на спині. «Першоквітнева рибка» – саме так в Італії називають це міжнародне свято. Італійські жарти абсолютно нешкідливі.

Французи люблять жартувати так: підсипають друзям в цукорницю сіль, кладуть перець в солодкий пиріг, а ще люблять давати один одному безглузді доручення, наприклад, знайти і принести солодкий оцет.

У Фінляндії 1 квітня вважається Днем жартів і обманів. Батьки люблять давати дітям жартівливі доручення – відправляють в сусідський двір за чимось неіснуючим, наприклад, за скляними ножицями.

В США 1 квітня жартують дуже необразливо. Говорять: «Ой, у тебе шнурок розв’язався!» або «чим це ти забруднився?» Школярі невпинно розігрують один одного, а того, хто «попадається», називають квітневим дурнем.

У німців у цей день здавна існує звичай посилати кого-небудь, найчастіше дитину, за тим, чого не можна принести.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

You cannot copy content of this page