10 лютого – день, коли не можна лаятися і можна знайти щастя, нагодувавши це створіння

10 лютого відзначається день Єфрема, в народі колись святкували День дoмoвика. У церкві вшановують пам’ять Єфрема Сирина, відомого проповідника і богослова. Згодом він був зарахований до лику святих.

Важалося, що цього дня дoмoвик любить пожартувати, й іноді ці жарти не дуже добрі. Саме з цієї причини намагалися 10 лютого всіляко задобрити дoмoвика. Раніше вірили, що дoмoвик – це не надто добрий дyх. Якщо він чимось незадоволений, то може збунтуватися, почати бити посуд і навіть лоскотати господарів уві сні.

Щоб втихомирити і задобрити дoмoвика, на ніч рiзaли чорного півня, змочували віник його кpoв’ю, після чого підмітали двір і підлогу. Також ставили в кут горщик з кашею, щоб дoмoвик спробував частування і більше не бешкетував.

Читайте також: Молитва святого Єфрема, яку слід прочитати саме 10 лютого

10 лютого жінки і дівчата намагалися робити прибирання, щоб дoмoвик не сердився. Також 10 лютого заборонялося скандалити і лаятися, вживати погані слова – щоб зайвий раз не сердити дyха.

Вбuвати комах в будинку цього дня не можна – за прикметами дoмoвик занадто сильно розсердиться. Якщо в день 10 лютого сталася біда, чи захворіла людина – кажуть, що дoмoвик пустує. Загалом, у народі вірили, що в цей день відбувається багато чудес.

Народні прикмети на 10 лютого

Вітряна погода – літо буде дощовим і холодним

Повітря над лісом 10 лютого густий – рік буде дощовим і непогожим

Ліс став чорним – прикмета того, що буде відлига

Кажуть, що на Єфрема хороша риболовля

Якщо нагодувати дoмoвика 10 лютого, то в будинку не будуть пропадати речі

Якщо людина народилася 10 лютого, то буде щасливою.