10 найдивніших королівських заборон: що Меган Маркл не зможе більше робити після весілля

Тепер, коли акторка Меган Маркл стала дружиною принца Гаррі, її життя кардинально зміниться. Вийшовши заміж за принца, американська багато придбала, та й чимало позбулася.

Наприклад, вона ніколи більше не зможе зніматися в кіно. Але це далеко не єдина заборона, яка накладається на членів королівської сім’ї. Щоб стати гідною дружиною Гаррі, Меган доведеться вивчити палацовий протокол і слідувати цілому зводу правил.

Про десять найдивніших і забавних заборон читайте в нашому матеріалі.

1. Не можна грати в «Монополію»
Єлизавета II давно заборонила рідним грати в легендарну «Монополію», оскільки вважає, що ця настільна гра «робить їх жoрстoкими». Про цю заборону стало відомо в 2008 році, коли на одному з офіційних заходів коробку з «Монополією» вручили принцу Ендрю (третя дитина Єлизавети II). Герцог відповів: «Нам заборонено грати в ” Монополію “».

2. Не можна працювати
Так, членам королівських сімей дійсно офіційно заборонено обіймати будь-які посади. Але при цьому вони часто зайняті соціально значущими справами: наприклад, Кейт Міддлтон зобов’язана відвідувати відкриття лікарень і спортивних клубів, а також разом з чоловіком і дівером веде освітній проект, пов’язаний з проблемами психічного здоров’я британців.

Меган чекає та ж доля, вона вже залишила гучний серіал «Форс-мажори» і попрощалася зі своєю кар’єрою актриси і фотомоделі.

3. Не можна виявляти почуття до чоловіка на публіці
Єлизавета II за довгі сім десятків років свого сімейного життя з принцом Філіпом ніколи не дозволяла собі демонструвати почуття під час виходів у світ. Показуючи такий «залізний» приклад, королева Британії хоче, щоб її діти і внуки теж вели себе вкрай стримано. І звичайно ж, ніяких офіційних фотографій в обнімку!

При цьому варто відзначити, що фото з заручин Меган і Гаррі стали одними з найбільш iнтuмнuх в історії королівських пар Великобританії. Навряд чи вони зможуть дозволити собі подібне після весілля.

4. Не можна роздавати автографи
Як і всі актори, Меган звикла роздавати автографи всім бажаючим. На жаль, тепер це для неї в минулому, як, власне, і акторство. Члени королівської сім’ї не мають права ставити свої підписи ніде, крім офіційних документів.

Така заборона пояснюється ризиком того, що шaхрaї можуть скопіювати і підробити підписи.

5. Не можна користуватися лаком темних і яскравих кольорів
Представниці британської королівської сім’ї не можуть нарощувати нігті і використовувати лак яскравих відтінків. Довжина нігтів повинна бути середньої, а форма – акуратною.

Єлизавета II сама все життя слідує цьому правилу і наполягає на тому, щоб про нього не забували і інші члени королівської сім’ї.

6. Не можна мати свою сторінку в жодній з соцмереж
Ще в 2012 році у принца Гаррі був аккаунт в фейсбуці, який він вів під псевдонімом Спайк Уеллс. Однак в тому ж році вuбyхнyв скандал навколо гoлuх фотографій принца, вони спливли в мережі після його вечірки в Лас-Вегасі.

Після цього зганьблений Гаррі видалив сторінку. Його прикладом зобов’язана піти і Меган Маркл, для якої тепер Селфі залишаться в минулому. Адже особа королівської крові повинна вести себе стримано і не давати приводів для чуток.

Тепер будь-які повідомлення від Меган виходитимуть через акаунт Кенсингтонського палацу, веденням якого займаються фахівці.

7. Не можна звертатися до інших членів королівської сім’ї просто по імені
Члени королівської сім’ї називають один одного тільки по титулу або «сер» або «мем». Звернення на ім’я, наприклад Меган або Мег, можуть бути використані тільки в особистій бесіді. Після весілля принцу Гаррі обіцяють просвоїти титул герцога Сассекського, так що Меган Маркл повинні будуть називати не інакше як Її Королівська Високість герцогиня Сассекському.

8. Не можна сидіти, закинувши ногу на ногу
Особа королівської крові не може дозволити собі такої вyльгaрнoсті. Сидіти можна тільки тримаючи коліна разом, при цьому дозволяється схрестити щиколотки і схилити коліна в одну сторону.

9. Не можна носити одяг, що не відповідає королівському дрес-коду
Зрозуміло, наряд не повинен бути зухвалим: скромність і смак понад усе. Тому декольте і міні, які Меган так любила, залишилися для неї в минулому.

Правила королівського дрес-коду досить широкі: серед іншого потрібно носити тільки гладкі колготки тілесного кольору, заборонені високі підбори, а мінімальна довжина спідниці повинна бути трохи вище коліна. І носити прозорі наряди – наприклад, такий, в якому Меган позувала на фото із заручин, – теж заборонено.

10. Не можна вживати заборонені слова
Неймовірно, але в кодексі поведінки монархів Сполученого Королівства діють і лінгвістичні заборони. Заборонені такі слова, як toilet («туалет»), pardon («прошу вибачення»), couch («диван»), living room або lounge («вітальня»), dad («папа»), perfume («духи») , patio («внутрішній дворик») і posh («шикарний»).

Читайте також: Принц Гаррі і Меган Маркл планують швидке поповнення в родині

Ці слова розглядаються як просторічні або навіть вyльгaрні. Тому замість них використовуються більш благородні синоніми.

Ну а про те, щоб показувати мову на публіці, мова взагалі не йде. Але, можливо, Меган про це просто не знала.

Джерело.