10 вересня — День Анни пророчиці. Саме сьогодні моляться до святої і просять допомоги

10 вересня — День Анни пророчиці. Саме сьогодні моляться до святої і просять допомоги

Свята Анна походила з роду Асіра і була дочкою Фануїла. У перекладі з єврейського її ім’я означає «милостива». І дійсно, вона була жінкою доброчесною. За своє благочестиве життя Анна була наділена пророчим даром.

Досягши глибокої старості, вона, по слову євангеліста Луки, «не відходила від церкви, постом і молитвою служачи Богові вдень і вночі». Свята Анна належала до числа тих благочестивих іудеянок, які з нетерпінням очікували пришестя Месії.

Спасителя також очікував і Симеон, літній священик, якому було обіцяно Богом, що він не пoмре, поки не побачить Спасителя своїми очима. Джерело

Одного разу праведний Симеон, керований Святим Духом, прийшов в Єрусалимський храм. Це було в той самий день (сороковий після Різдва Христового), коли Пречиста Діва Марія і Йосип Обручник прийшли туди, щоб здійснити обряд, встановлений іудейським законом — представити Дитятко та принести законну жepтву. Як тільки праведний Симеон побачив хто прийшов, йому було відкрито, що це і є очікуваний Месія, Спаситель світу.

Старець прийняв на свої руки Божественного Малюка і виголосив пророчі слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед усіма людьми. Світло на просвіту язичників, і славу людей Твоїх Ізраїля».

Читайте також: Сильні молитви, які вас захистять від заздрості, зла і проблем, а також допоможуть бути щасливими

Далі святий євангеліст Лука оповідає: «Була й Анна пророчиця, дочка Фануїлова, від коліна Асирового, глибокої старості, проживши з чоловіком від дівоцтва свого сім років, вдова років вісімдесяти й чотирьох, що не відходила від церкви, постом і молитвою служачи Богові вдень і ніч. І вона в той час, Бога славила та пророкувала про Нього всім, хто чекав визволення Єрусалиму».