10 жовтня Покровська поминальна субота, яка має свій особливий сенс і традиції: що потрібно зробити в цей день, а що під забороною

Покровська батьківська субота, за правилами, завжди випадає на останню суботу перед святом Покрови Пресвятої Богородиці. У 2020 році це свято відзначається 14 жовтня, і це значить, що Покровська суботу випадає на 10 жовтня.

У цей день можна відвідувати місця вічного спочинку і проводити час в уявних розмовах з родичами, які відійшли у засвіти, але краще робити це після закінчення ранкової служби. У Покровську суботу обов’язково варто привести в порядок могилу близької людини.

За традицією люди приносять воду та солодощі, щоб пом’янути близьких. Ця традиція була ще у язичницьких предків нашого народу до приходу християнства. Вона збереглася і діє до сих пір. Поминальні застілля можна влаштовувати вдома. Обов’язково варто пригостити солодощами дітей та їхніх друзів.

У цей день можна займатися домашніми справами. Дуже важливо прибрати листя у дворі, якщо цього ще не було зроблено. Згадувати близьких родичів краще в чистій квартирі або будинку. Вважається, що не можна прибирати в суботу, якщо свято Покровау буде в неділю.

Ні в якому разі не можна говорити погано про тих, кого немає у цьому світі в цей день. Не можна згадувати поганим словом нікого, якою би ця людина не бувла. Вважається, що це привертає біди і невдачі.

Не поспішайте сумувати в цей день, тому що ті, хто покинули нас з близьких людей знаходяться в кращому місці, де їх душа спокійна і вільна. Так, часом сльози неможливо стримати, але потрібно пам’ятати про те, що всі ми коли-небудь знову з ними зустрінемося.