fbpx
Культура

11 червня – День всіх Святих: історія та молитва

У першу неділю після свята Трійці Церква згадує пам’ять усіх святих, починаючи з самих ранніх століть християнства – це пророки, мученики, сповідники, пустельники, преподобні, святителі, Христа ради юродиві, всіх тих, які почувши Слово Боже прийняли Його в своє серце і, слідуючи за Христом, врятували свої душі. Їх життя було кращим прикладом проповіді на шляху до Царства Небесного.

Про традиції цього дня розповідає настоятель Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Владика Павло.

День всіх святих у православних-2017

Під час літургії читається уривок з Послання до євреїв, в якому Церква прославляє старозавітних праведників.

“Не випадково ми відзначаємо цей день через тиждень після Трійці бо в день Трійці відбулося народження Церкви Христової і як наслідок цієї події, люди, такі ж, як і ми з вами, загорілися розумом і серцем і пронесли Слово Боже через все своє життя. По-різному складалися їх долі: хтось терпів муки за Христа, хтось відходив на місце самотнє, в затвори, в печери, щоб прославляти ім’я Господнє, хтось брав подвиг юродства … Святих – хоч греблю гати, деяких же ми навіть імен не знаємо. Але всі вони є нашими заступниками та молитвениками перед Господом “, – зазначив митрополит Павло.

Якщо згадати історію, то одними з перших почали поминати апостолів, потім мучеників, які брали мученицьку кончину.

Апостол Павло говорить: “Одному дається Духом слово мудрості; а другому слово знання тим же Духом, а іншому віра тим же Духом, а іншому дари вздоровлення тим же Духом, а іншому роблення чуд, а іншому пророкування, а іншому розпізнавання духів, а тому різні мови, а іншому вияснення мов “(1 Кор. 12. 8-10).

 

 

Собор всіх святих є останнім днем ​​перед Петровим (апостольським) постом, який начитається 12 червня.

Молитва всім Святим

До вас, про святі вси і (ім’я святого), яко дороговказом світильників, деяньмі своїми освітлювали шлях небесного сходу, аз Я. смиренно коліна серця мого схиляю і з глибини душі взиваю:

ублагаєте про мені Чоловіколюбця Бога, Борони ми ще блуждаті по роздоріжжі гріха, але хай просвітить мої розум і серце світлом благодаті Своєї, яко да тою осяває і підкріплює, возмог інше час земного житія правою стезею цілі були преіті і клопотанням вашим до Преблага Господу сподоблюся, поне вмале причастник бити духовні Ваше трапези в небесному Чертоза Царя слави.

Йому ж з безначальним Його Отцем і Пресвятим, Благим і животворящим Духом буди слава, честь і поклоніння на віки віків. Амінь.

 

Читайте також: Найсильніша молитва про здоров’я до Пантелеймона Цілителя

Джерело.

You cannot copy content of this page