fbpx

11 речей у вашому будинку через які ви хвopієте. Перевірте список

Токсичні хімічні сполуки та інші шкідливі речовини можуть ховатися по всьому вашому будинку. Ось як захистити себе і свою сім’ю.

У вас токсичний пил

Пил у важкодоступних куточках або осілий на поверхні меблів може зробити значно більше, ніж просто спричинити чхання, адже він може бути токсичним. Дослідники з Університету Джорджа Вашингтона проаналізували дані зразків пилу з усієї Америки і виявили, що в них ховається 45 потенційно токсичних хімікатів, 10 з яких виявилися у 90% зразків.

Однією із токсичних речовин була TDCIPP, антипірен, який зустрічається на меблях та інших предметах побуту, який, як вважається, спричиняє виникнення раку; фталати, часто зустрічаються в іграшках і вінілових покриттях підлоги, а також феноли, які зазвичай використовуються в чистячих засобах, також були виявлені у великих кількостях.

Мінімізуйте пил, використовуючи частіше пилосмок (використовуйте відповідні насадки, щоб досягти важкодоступних місць в кутах і під меблями) і регулярно протирайте всі поверхні.

Ви звикли до освіжувачів повітря

Якщо ви занадто захоплені тим, щоб ваш будинок пахнув свіжістю, ви можете самі негативно впливати на ваше здоров’я. Ароматизовані свічки, масляні дифузори, освіжувачі у вигляді пластинок і ароматизовані спреї можуть містити фталати, хімічні речовини, які здатні порушити роботу ендокринної системи, втручаючись в роботу гормонів.

Фталати можуть діяти як синтетичний гopмон всередині тiла. Коли ми маємо синтетичні хімікати, які втручаються в природні процеси організму, ми починаємо турбуватися про проблеми зі здоров’ям. Значно безпечніше і корисніше освіжити свій будинок, використовуючи натуральні ефірні олії, купуючи квіти, або просто відкриваючи вікна.

У вас повно пластику на кухні

Пластикові контейнери для зберігання харчових подуктів часто містять шкідливі хімічні речовини, такі як BPA, які можуть просочуватися в їжу при нагріванні або навіть тоді, коли ви заповняєте їх, коли залишки їжі ще теплі. Пластикові вироби з полікарбонату (жорсткі і продаються як такі, що виглядають більш міцними), такі, як багаторазові пляшки з водою, чашки для пиття або глечики для напоїв, часто містять BPA, що може впливати на гopмони в тілі і потенційно підвищувати ризик розвитку paку та дiaбету.

І не дозволяйте написам “без BPA” на упаковці обдурити вас. Багато виробників просто замінили BPA іншою подібною хімічною речовиною з тієї ж самої основи, що може так само погано впливати на наш організм. Уникайте пластику, коли це можливо, та обирайте контейнери для зберігання продуктів зі скла або використовуйте пляшки з нержавіючої сталі.

Ви розпилюєте відбілювач у ванній кімнаті

Відбілювач залишає вашу плитку у ванній кімнаті блискучою, але якщо цвіль є проблемою, то відбілювач може фактично погіршити ситуацію. Відбілювач позбавляється від цвілі між плитками, але це дуже їдка речовина, яка проникає в затерку між плитками, тому він фактично виїдає затерку з плином часу і робить крихітні отвори значно більшими, і, тим самим, виникає більше простору для росту грибка.

Спробуйте використовувати розчин перекису водню і води для боротьби зі спорами цвілі, та переконайтеся, що ваша ванна кімната має належну вентиляцію, щоб зменшити вологість у приміщенні, а, отже, і цвітіння. Використовуйте губку, щоб витерти стіни в душі чи ванній після купання, щоб позбутися надлишку води.

У вас килимове покриття по всій площі кімнати

Килим, розстелений по всій площі кімнати, може стати великою проблемою, якщо ви не піклуєтесь про нього належним чином. Він стає осередком всіх видів забруднень. Пил, бруд і шерсть домашніх тварин можуть осісти на ворсі і викликати алepгічні реакції.

І якщо ви не знімете взуття перед тим, як пройтись по будинку, то ви зможете занести забруднюючі речовини з навколишнього середовища і розповсюдити їх по всьому вашому килиму. Це може бути бруд, пестициди і важкі метали. Тоді, коли ваші діти або домашні тварини повзатимуть по підлозі, вони контактуватимуть із цими речовинами. Регулярно прибирайте кімнату за допомогою пилосмока, і мийте килими і килимки у всьому домі.

У вас антипригарний посуд

Необхідно ще провести додаткові дослідження, але те, що вчені знають на данний час, це те, що синтетичні хімікати, які використовуються для запобігання прилипання їжі посуді з антипригарним покриттям, можуть вивільнятися під час приготування їжі через високу температуру і потенційно є шкідливими. Ці речовини можуть навіть викликаючи грипоподібні симптоми. Вибирайте нержавіючу сталь або чавун для приготування страв.

У вас стара оббивка на меблях

Якщо ви не можете розлучитися зі своїм улюбленим диваном або великим зручним кріслом, подивіться на його етикетку: якщо на ній написано “ТБ 117”, то ви можете опинитися в небезпеці. ТБ 117 – це антипірен, який протягом багатьох років використовувався для виробництва м’яких меблів. Він може поводити себе як канцероген.

У 2013 році в Каліфорнії був прийнятий закон про заборону використання антипіренів, тому вироби, виготовлені з того часу, містять позначку “ТБ 117-2013” на етикетці. Взагалі, добре ознайомтесь зі складом мебелі, яку ви збираєтесь придбати, адже краще перепитати у продавця чи подивитись в Інтернеті, ніж купити річ, яка буде нести загрозу вам та вашим близьким.

У вас багато магазинних консервованих продуктів

Консерви можуть зробити із дешевої їжі, їжу з вмістом токсинів. Деякі консервні банки облицьовані речовиною, що містить BPA, яка може потрапити в продукти, особливо в ті, які були ще гарячими при упакуванні, або містяк високу кількість кислот. Зазвичай, ми часто вживаємо консерви, але вони є джерелом впливу BPA. Дослідницькі компанії, які зобов’язуються не використовувати шкідливі хімічні речовини у виробничому процесі, і багато брендів зараз продають продукти в пластикових судочках чи подібних безпечних контейнерах.

Ви запалюєте ароматичні палички, щоб розслабитись

Горіння ароматичних паличок може викидати у повітря велику кількість твердих частинок, які потім можуть осідати в дихальних шляхах, повідомляє Агентство охорони навколишнього середовища. В паличках також часто міститяться сліди хімічних речовин, які можуть викликати подразнення шкіри.

Читайте також: Провідна неділя 5 травня: як потрібно провести цей день і чого робити не можна в жодному випадку

Ви не тримаєте рослин у дома

Кімнатні рослини можуть зробити значно більше, ніж просто прикрасити ваш будинок, адже вони також можуть знизити забруднення повітря в приміщенні. Просто поцікавтесь у данних НАСА. Дослідження НАСА виявили, що така зелень, як англійський Плющ, Гербера, Маргаритки, Бамбукова пальма та Китайська вічнозелена рослина, є ефективними в поглинанні та видаленні шкідливих забруднюючих речовин з повітря, таких, як монооксид вуглецю.

У вас гарно пахне у кімнаті, де ви перете білизну

Якщо зазвичай у пральні ви використовуєте ароматизовані миючі засоби, пом’якшувачі тканини та інші подібні засоби, щоб зробити одяг свіжим, та пахнючим, то ви можете отримати потрійний удар від токсинів, що залишаються на ваших руках і на одязі. Ці продукти з ароматом часто містять фталати або інші шкідливі хімічні речовини, які з часом можуть викликати проблеми зі здоров’ям. Шукайте продукти з коротким списком інгредієнтів, які не включають слова “аромат”, “духи” або “парфум”.

You cannot copy content of this page