11 вересня – Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна або Головосіки: що можна і не можна робити

Усікновення голови Іоанна Предтечі – велике свято. У цей день згадують його смерть, яку з гідністю прийняв святий. На який би день тижня не припадала дана подія, віруючі повинні дотримуватися строгого посту і утримуватися від розваг. Так жив і сам праведник: в пустелі він харчувався лише сараною і диким медом. Православні на цей час повинні відмовитися від м’яса і навіть від риби.

Напередодні торжества в усіх церквах відбувається вечірнє чування: особлива служба, яка триває до пізньої ночі. Вранці в православних храмах проводяться святкові літургії.

У цей день потрібно обов’язково прочитати молитву, яка приурочена саме до цієї події: вона допоможе позбутися від гріхів і долучитися до божественного початку. Через неї віддається подяка небесам за дароване життя. Молитву варто вимовити з ранку і перед самим сном.

За старою традицією це свято також називають Головосік. За народним календарем цей день приурочений до початку осені і выдходу літа. Він має особливі обряди і звичаї, які наші предки дотримувалися, ще поклоняючись язичницьким богам і не знайшовши істинну віру.