12 червня – Преподобного Ісаакія: прикмети та що не можна робити цього дня

12 червня церква вшановує пам’ять Преподобного Ісаакія сповідника, ігумена Долмацького. Преподобний Ісаакій жив у IV столітті. В юному віці він прийняв чернечий постриг і відправився до пустелі. Святий довший час перебував у пустелі, аж поки не почув голос із небес, що звелів йому відправитися до Константинополя.

В той час столицею правив імператор Валент, ревний прихильник єресі. За його наказом відбувалися переслідування християн, закривали та руйнували храми. Коли Ісаакій прибув до Константинополя він прийшов до імператора з проханням, щоб той дозволив відчинити храми і припинив гоніння на християн, і тоді Господь йому теж допоможе, інакше він програє битву і сам зaгинe.

Однак імператор вирушав з військом на війну і не прислухався до слів ченця. Ісаакій тричі повторив своє прохання і пророцтво, за що і поплaтивcя життям. Через деякий час пророцтво таки збулося.

В давнину говорили, що цього дня змії влаштовують весілля, а день в народі отримав назву – Ісаакій-Змійовик. Люди старалися не ходити в ліс, а також не гуляти у високій траві, оскільки це було небезпечно. Вважали, що цей день сприятливий для посадки бобових.

Іменини цього дня відзначають: Василь, Ісаакій, Никанор.

Народні прикмети на 12 червня:

Павуки павутину плетуть – погода скоро буде мінятися.

Чути таємничий крик сови – буде прохолодно.

Листя папороті закручуються вранці – день буде теплий і сонячний.

Що не можна робити цього дня:

1.Цього дня не можна ходити в ліс і гуляти у високій траві – не варто випробовувати долю.

Фото ілюстративне з відкритих джерел