fbpx

12 червня Зелені свята або Трійця: що потрібно зробити в цей день і 6 найбільших заборон у свято

Що потрібно зробити на Трійцю?

Кожне церковне свято має цілу низку своїх прикмет та забобонів, присвячених тому, що можна і не можна робити. На Трійцю діють свої правила.

Потрібно:

Відвідайте храм. Це правило поширюється на воцерковлених людей. На Трійцю проводяться дві служби – ранкова Божественна літургія та Велика вечірня. У П’ятидесятницю не прийнято щось просити у Бога, треба щиро подякувати Творцеві за наявні блага.

Організувати сімейну трапезу. Перед обідом на стіл обов’язково стелили нову скатертину, як символ оновлення та достатку. Оскільки Пресвята Трійця відзначається на пісному тижні, то до столу можна подавати молочні, м’ясні та ситні страви, наприклад, млинці, пироги, курку, кисіль, а ось від спиртного краще відмовитись. Вінцем всієї трапези традиційно був святковий коровай. Замішуючи тісто, клали монетку – кому діставався шматок з нею, тому пророкували успіх та багатство. Якщо на порозі з’явилися гості, слід проявити хлібосольство.

Привітати всіх рідних та близьких людей із Днем Святої Трійці. По можливості, варто приділити увагу подарункам для своїх коханих.

Шість головних заборон на Трійцю

Працювати. У православні свята не рекомендується ходити на роботу, возиться на городі та клопотати по дому, а також займатися деякими хобі, наприклад, рукоділлям та в’язанням. Заборонено будь-яку трудову чи розумову діяльність.

Митися. Наші предки на Трійцю не купалися ні у водоймищах, ні у ваннах, не користувалися душем і були категорично проти лазні, вони воліли навести лиск за день до свята.

Стригтися. Загалом займатися своїм зовнішнім виглядом заборонено. Це стосується і стрижки нігтів.

Поганословити. Під забороною перебувають будь-які негативні емоції, особливо це стосується сварок із лайкою та образами.

Грати весілля. Цей день присвячений виключно Трійці, Батькові, Сину та Святому Духу. Інші святкування, включаючи іменини, цієї дати суворо заборонені.

Забувати про традиції. Основні їх перераховані вище. Якщо ви забудете про якусь традицію і не вчините, то це можна буде прирівняти до гріха.

You cannot copy content of this page